Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 03:43, 3.03.2024 r.

Otwórz oczy w Szczecinie – 15 maja

Regionalny Oddział PIBR w Szczecinie zaprasza na konferencję „Wartości niematerialne w rozwoju firmy” - jedno z seminariów towarzyszących listopadowemu Open Eyes Economy Summit.

2 maja 2018

Spotkania w ramach OEES to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między biznesem, światem akademickim, sektorem pozarządowym i wszystkimi innymi środowiskami zainteresowanymi znaczeniem wartości społecznych w gospodarce. Szczecińskie seminarium będzie poświęcone niematerialnym składnikom wartości przedsiębiorstw, a także temu, jak musi zmieniać się biznes, aby nadążyć za przemianami społecznymi.

Seminarium rozpocznie się wystąpieniem gościa specjalnego prof. Jerzego Hausnera pt. „Firma-Idea: przejście od oportunistycznej do relacyjnej gry rynkowej”. W pierwszym panelu, prowadzonym przez pro. Dariusza Zarzeckiego, dyskutanci przyjrzą się – zgodnie z tytułem debaty – temu, „czego nie możesz dotknąć, ale co może uczynić cię bogatym”. Drugi panel poprowadzi Ewa Sowińska, wiceprezes PIBR, a jego uczestnicy zabawią się w futurologów – hasło dyskusji to bowiem „Nadchodzi nieuchwytne. Jak zmieniać biznes, by wygrać przyszłość”.

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomii opartej na wartościach społecznych, odbywający się raz do roku, jesienią, w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Jednak aby zetknąć się z ekonomią wartości, nie trzeba jechać do Krakowa. Cykl spotkań Open Eyes Economy on Tour to seminaria, minikonferencje, sesje o charakterze merytorycznym, które odbywają się w wielu polskich i w wybranych europejskich miastach. Celem spotkań OEE on Tour jest nawiązywanie i rozwijanie ogólnopolskich oraz międzynarodowych inicjatyw i kontaktów, a w dłuższej perspektywie stworzenie jak największego forum wymiany doświadczeń, inspiracji i transferu idei.

Marian Litwiniak, zastępca prezesa rady RO Szczecin

Wartości niematerialne są wśród tych aktywów, które trudno zmierzyć i prawidłowo wycenić. W naszym zawodzie nie jest to jednak nowe wyzwanie. Biegły rewident to już bowiem nie tylko weryfikator sprawozdania finansowego , ale również osoba odpowiedzialna za wiarygodność danych niefinansowych przekazywanych przez firmę otoczeniu. Jestem przekonany, że nasza konferencja w ramach OEES on Tour pozwoli biegłym rewidentom i pozostałym uczestnikom wymienić się doświadczeniami, znaleźć merytoryczne inspiracje i rozwinąć swoje kompetencje zawodowe.


Ewa Sowińska, wiceprezes PIBR

W świecie cyfrowej transformacji, w którym zmiany zachodzą w niespotykanym jeszcze do niedawna tempie, ogromnego znaczenia nabiera gotowość do ciągłego uczenia się. Zanika wyraźny podział na nauczających i uczących się. Wszyscy uczą się od wszystkich. To wymaga otwartości, umiejętności współpracy, kompetencji związanych z komunikacją. Zaś kluczem do efektywnego nabywania nowej wiedzy i umiejętności są interdyscyplinarne spotkania, wymiana doświadczeń, mentoring. I dokładnie taką formułę ma nasza szczecińska konferencja. Czy podczas debaty znajdziemy jednoznaczne rozwiązanie tytułowej kwestii: jak zmieniać biznes, by wygrać przyszłość? Oczywiście, że nie – ale nie możemy zapominać, by w nawale codziennych obowiązków stawiać sobie tego rodzaju pytania.

Rejestracja

Zapraszamy już we wtorek 15 maja na godzinę 9:00 do Auli Nowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania USz przy ulicy Mickiewicza 64 w Szczecinie. Wstęp na imprezę jest wolny, obowiązuje jednak rejestracja na stronie konferencji.

Szczegółowy program do pobrania ze strony OEES.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl