Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 02:01, 26.04.2024 r.

Zapraszamy do udziału w webinarium na temat nowych standardów raportowania

Bank Światowy zaprasza do udziału w internetowym warsztacie na temat zmian w standardach raportowania przez biegłego rewidenta. Webinarium odbędzie się 13 września. Temu tematowi zostanie poświęcony także kurs organizowany przez Centrum Edukacji KIBR.
9 września 2016

W następstwie ostatniego kryzysu finansowego i w odpowiedzi na apele przedstawicieli rynku Rada Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (IAASB) podjęła decyzję, że komunikacja między biegłym rewidentem a odbiorcami sprawozdań finansowych powinna być bardziej przejrzysta a informacja od audytora bardziej wartościowa. W konsekwencji zmieniony zostały międzynarodowy standard badania 700 „Formułowanie opinii i sprawozdania na temat sprawozdań finansowych". Opracowano także nowy standard 701 dotyczący „komunikowania kluczowych zagadnień badania w opinii i sprawozdaniu na temat sprawozdań finansowych". – To informacje o tyle istotne, że niebawem nowe standardy zaczną stosować także polscy biegli rewidenci. W związku z przyjęciem międzynarodowych standardów badania audytorów czekają zmiany w treści raportu oraz opinii z badania. Będą musieli oni przygotować także odrębne sprawozdanie dla komitetów audytu – wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się o zmianach w MSB

W odpowiedzi na zmiany w standardach raportowania Bank Światowy zorganizował warsztat internetowy, w trakcie którego omówione zostaną główne zmiany wprowadzone w projekcie IAASB, a także oczekiwane korzyści związane ze zmianami w istniejących oraz z wprowadzeniem nowych standardów rewizji finansowej. – Uczestnicy webinarium będą mieli szansę wysłuchać teorii, ale poznają także praktyczne przykłady stosowania nowych standardów, o których powie partner w dziale audytu PwC w Austrii – wyjaśnia Waldemar Majek, konsultant Banku Światowego przy Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów. Po wystąpieniach ekspertów swoje pytania będą mogli zadać uczestnicy webinarium (zachęcamy do przesyłania swoich pytań na adres: pytania@kibr.org.pl).

Z prelekcjami w trakcie webinarium wystąpią:

  • Kalina Shukarova Savovska - Senior Financial Management Specialist, CFRR, The World Bank
  • Dan Montgomery - Chair of the Auditor Reporting Implementation Working Group and former Deputy Chair of the International Auditing and Assurance Standards Board
  • Gerhard Prachner - PwC Österreich GmbH, Partner

Webinarium odbędzie się 13 września o godzinie 14.30. Udział w spotkaniu będzie dostępny przez internet. Chętni będą mieli także możliwość uczestniczenia w webinarium w biurze Banku Światowego, które zorganizuje połączenie na żywo z Wiedniem.

Link do rejestracji: https://fs11.formsite.com/cfrr/form48/index.html


Webinarium będzie dostępne pod adresem
http://worldbankgroup.webex.com

Meeting password: UeRuTZV5

Meeting number: 732117934

Szczegóły w informatorze

Więcej o zmianach na szkoleniu CEK

Tematowi międzynarodowych standardów badania w zakresie sprawozdania biegłego rewidenta poświęcony będzie także kurs organizowany przez Centrum Edukacji KIBR. Szkolenie jest przewidziane dla biegłych rewidentów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu Międzynarodowych Standardów Badania. Podczas jednodniowego szkolenia zostaną przedstawione zmiany w standardach dotyczących sprawozdawczości biegłego rewidenta z badania. – Przede wszystkim biegłych może zaciekawić nowa struktura i zawartość opinii z badania. Biegli poznają również lepiej nowy standard MSB 701 – wyjaśnia Waldemar Majek, wykładowca szkolenia. Pierwsze szkolenia odbędą się w CEK 20 października 2016 r. oraz 14 listopada 2016 r. w biurze Krajowej Izby Biegłych Rewidentów. Samorząd planuje zorganizowanie dodatkowych szkoleń w regionalnych oddziałach KIBR w przypadku dużego zainteresowania projektem.

Więcej szczegółów dotyczących szkolenia niebawem na stronie ce.kibr.org.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl