Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:04, 27.05.2020 r.

Jest dostępny informator o Obligatoryjnym Doskonaleniu Zawodowym na 2017 rok

Komisja ds. szkoleń Krajowej Rady Biegłych Rewidentów wydała najnowszą wersję informatora poświęconego Obligatoryjnemu Doskonaleniu Zawodowemu i przypomina, że w 2017 roku dobiega końca pierwszy okres rozliczeniowy.

22 lutego 2017

Przewodnik po Obligatoryjnym Doskonaleniu Zawodowym jest wsparciem dla biegłych rewidentów w wywiązaniu się z obowiązku szkoleniowego. Po raz kolejny znalazł się w nim pakiet informacji o zasadach zaliczania Obligatoryjnego Doskonalenia Zawodowego. W najnowszej aktualizacji są między innymi: przypomnienie najważniejszych zmian, jakie weszły w życie 1 stycznia 2015 roku, tematyka szkoleń w 2017 roku czy też informacje o możliwości odbycia szkoleń w późniejszym terminie i zasady dokumentacji szkoleń. Dostępna jest także tabela podsumowująca wymogi dotyczące ilości godzin szkoleniowych w skali całego okresu rozliczeniowego 2015-2017 oraz w skali jednego roku kalendarzowego. W informatorze omówiono też najczęściej pojawiające się pytania związane z tematem Obligatoryjnego Doskonalenia Zawodowego.

Kończy się pierwszy okres rozliczeniowy

Najnowsze wydanie informatora może okazać się szczególnie pomocne. Rok 2017 to ostatni rok okresu rozliczeniowego 2015-2017. Oznacza to, że biegli rewidenci powinny dokonać podsumowania wszystkich swoich działań szkoleniowych w latach 2015 i 2016, aby ustalić swój bieżący status wypełnienia obowiązków w skali całego okresu rozliczeniowego. – Obie poprzednie edycje informatora pokazały, że biegli oczekują narzędzi pomocnych przy wywiązywaniu się z obowiązku doskonalenia zawodowego – wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR i przewodnicząca Komisji ds. szkoleń i dodaje, że samorząd chce w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom biegłych rewidentów i ułatwić im pracę oraz zdobywanie niezbędnej wiedzy.

Przewodnik będzie dostępny w Regionalnych Oddziałach KIBR oraz w wersji elektronicznej.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl