Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:46, 23.05.2024 r.

Rp.pl: Resort finansów wydłuża podatkowe konsultacje

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Ministerstwo Finansów zapowiedziało wydłużenie konsultacji dotyczących projektu ustawy podatkowej stanowiącej element programu Polski Ład

rp.pl

30 lipca 2021

Gazeta przypomina, że „W poniedziałek Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt ustawy podatkowej stanowiącej element programu Polski Ład. Przewiduje on podwyżkę kwoty wolnej od podatku dochodowego, podniesienie progu podatkowego, ale też niekorzystne zmiany w zasadach odliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne, oznaczające wyższe podatki dla dużej części przedsiębiorców i osób z wyższymi zarobkami. Na konsultacje społeczne projektu resort dał tylko dwa tygodnie”.

Tak krótki termin przewidziany na konsultacje tak ważnego projektu wzbudził protesty przedsiębiorców. W odpowiedzi na artykuł gazety, przedstawiający postulaty organizacji zrzeszających przedsiębiorców, Ministerstwo Finansów poinformowało, że „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym przedłużyliśmy konsultacje społeczne nad projektem z 2 do 5 tygodni. Tym samym będą one trwały do 30 sierpnia br. Pozwoli to na uzyskanie jeszcze większej liczby opinii, stanowisk, propozycji od instytucji i osób, których dotyczyć będą skutki proponowanych rozwiązań”.

Jak podkreślił Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, organizacje przedsiębiorców apelują do rządu o odłożenie prac nad zmianami podatkowymi co najmniej o rok. „Nie ma potrzeby, by tak ważne zmiany przygotowywać w pośpiechu i na kolanie. Tym bardziej, że grozi nam czwarta fala pandemii, a firmy jeszcze nie otrząsnęły się po poprzednich”, powiedział.

Więcej informacji: https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/307299910-Resort-finansow-wydluza-podatkowe-konsultacje.html

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl