Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:54, 22.07.2024 r.

businessinsider.com.pl: Nie będzie zmian w ustawie o biegłych rewidentach

Ministerstwo Cyfryzacji wycofuje się z kontrowersyjnych zmian w ustawie o biegłych rewidentach

Business Insider

9 sierpnia 2023

„Firmy i audytorzy mogą odetchnąć z ulgą. Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się z kontrowersyjnych zmian w ustawie o biegłych rewidentach” - informuje serwis businessinsider.com.pl. „Tego projektu nie będzie” - potwierdził Business Insiderowi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. 

Jak przypomina redakcja, chodzi o rządową nowelizację ustawy o biegłych rewidentach, która jest częścią większego projektu nowelizacji niektórych ustaw w związku z rozwojem e-administracji. Zgodnie „z projektem dane od firm, których sprawozdania badają biegli rewidenci, miały trafiać do jednej centralnej e-bazy akt badań. Innymi słowy, w jednej bazie miały znaleźć się wszystkie wrażliwe dane firm, w tym również przedsiębiorstw państwowych”. 

Na brak proporcjonalności i zagrożenia związane z wprowadzeniem proponowanych przepisów wskazywała Polska Izba Biegłych Rewidentów oraz liczne organizacje, eksperci i media. „Projekt budowy centralnej e-bazy akt badań to rozwiązanie, które tworzy systemowe ryzyko dla polskiej gospodarki” - komentował dla Business Insidera Kamil Jesionowski, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Link do publikacji: https://businessinsider.com.pl/prawo/nie-bedzie-zmian-w-ustawie-o-bieglych-rewidentach-minister-potwierdza/rwnb4en

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl