Biegli rewidenci podliczą podatek, ale w ramach usług doradztwa podatkowego

Biegli rewidenci wciąż będą mogli obliczać PIT, CIT i VAT, tyle że w ramach usług doradztwa podatkowego – pisze serwis gazetaprawna.pl.

GazetaPrawna.pl

1 marca 2017

Sejmowa podkomisja wykreśliła prawo do obliczania podatku dochodowego, VAT i odroczonego podatku dochodowego przez firmy badające sprawozdania finansowe. Ale zostawiła możliwość świadczenia przez nie usług doradztwa podatkowego. Biegli będą mogli więc obliczać podatki, tyle że w ramach tych właśnie usług.

Nie oznacza to, że spór o rozdzielenie usług biegłych rewidentów i doradców podatkowych się zakończył. Dyskusja ma wrócić pod koniec prac sejmowej podkomisji. Potem może się przenieść na forum sejmowej komisji i salę plenarną.

Cały tekst można przeczytać na serwisy.gazetaprawna.pl – http://serwisy.gazetaprawna.pl/akademia/artykuly/1022779,biegli-rewidenci-podlicza-podatek-jako-doradztwo-podatkowe.html

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl