Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:40, 16.07.2024 r.

Psucie prawa kosztem polskiego przedsiębiorcy

– Jako były prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uważam wspólnie ze środowiskiem biegłych rewidentów, że forsowane od kilku tygodni propozycje zbyt restrykcyjnych regulacji będą bardzo złe dla polskich spółek i polskiej giełdy, a przez to dla wszystkich Polaków – mówił Gazecie Polskiej Codziennie Piotr Kamiński, wiceprezydent Pracodawców RP.

Gazeta Polska Codziennie

4 kwietnia 2017

Zdaniem eksperta w procesie prac nad ustawą ignoruje się ekspertów i idzie w kierunku najbardziej restrykcyjnego prawa w Unii pod sztandarem źle używanego hasła „patriotyzm gospodarczy”.  – Trudno się oprzeć wrażeniu, że na naszych oczach dochodzi do psucia prawa w wyniku lobbowania przez część firm doradczych, szczególnie doradców podatkowych, swojego interesu kosztem polskiego przedsiębiorcy – komentuje.

Wprowadzenie całkowitego zakazu nabywania usług od audytora spowoduje jego zdaniem to, że na przykład banki czy spółki giełdowe napotkają duże trudności. – Oznaczać to bowiem będzie praktycznie niemożność sporządzenia prospektu emisyjnego, gdy współpraca z audytorem i jego usługi dodatkowe związane ze sporządzeniem prospektu są niezbędne – ostrzega Kamiński.

Cały artykuł dostępny na stronie

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl