MF: Jak wycisnąć CIT?

Powstaje mechanizm, który posłuży do wychwytywania firm unikających płacenia CIT.
Interia.pl i Gazeta Bankowa piszą o długofalowej strategii Ministerstwa Finansów, zmierzającej do „uszczelnienia CIT”.

Gazeta Bankowa

17 lipca 2017

Jak pisze autor, jednym z elementów powstającego systemu jest nowa ustawa o biegłych rewidentach, wprowadzająca rozdział pomiędzy audytem, kontrolą finansów firm a doradztwem podatkowym. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby wiedzieć, że jeśli firma audytorska jednocześnie doradzała rozwiązania służące do optymalizacji podatkowej, to przy badaniu bilansu nie była skłonna do wskazywania wiążących z nimi zagrożeń – pisze dziennikarz. – I choć rozdzielnie tych funkcji zapewne nie od razu przyniesie efekty, to w końcu audytorzy zaczną wytykać najbardziej rażące mechanizmy unikania opodatkowania.

Resort finansów zarówno w nieoficjalnych wypowiedziach, jak i w dokumentach w rodzaju niedawnych ostrzeżeń przed stosowaniem agresywnych optymalizacji podatkowych, zwraca uwagę na rolę doradców podatkowych – i deklaruje ostrzejsze reakcje na ich budzące wątpliwość działania.

Całość tekstu dostępna jest w serwisie biznes.interia.pl.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl