Koniec ze sprawozdaniami finansowymi na papierze

Od 15 marca bilans i rachunek zysków i strat trzeba będzie przekazywać do KRS wyłącznie elektronicznie. Dokumenty za 2017 r. będą mogły mieć formę skanów. Za rok dopuszczalne będą już tylko pliki JPK.

Gazeta Prawna

22 lutego 2018

Z danych resortu sprawiedliwości wynika, że dotychczas tylko 1 proc. spółek korzystał z drogi elektronicznej (obecnie płatnej). W okresie przejściowym, do 30 września 2018, dopuszczalne będzie przesyłanie do repozytorium dokumentów finansowych skanów, podpisanych podpisem kwalifikowanym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Od października wejdzie w życie obowiązek sporządzania sprawozdań finansowych wyłącznie elektronicznie.

Ustawa o KRS od 1 października wprowadza także zmiany do ustawy o biegłych rewidentach. W przypadku podmiotów wpisanych do KRS audytorzy będą musieli sporządzać sprawozdania z badania w formie elektronicznej oraz podpisywać je kwalifikowanym podpisem.

Całość artykułu dostępna jest w serwisie Gazety Prawnej.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl