Sztuczna inteligencja w kancelariach prawnych

Według ekspertów w ciągu najbliższych kilku lat duża część pracy analitycznej będzie wykonywana przez sztuczną inteligencje. Pracę księgowego, audytora, a nawet prawników w dużej części zastąpi specjalne oprogramowanie.

Rzeczpospolita

3 kwietnia 2018

„Rzeczpospolita” pisze o zastosowaniach narzędzi sztucznej inteligencji w pracy kancelarii prawnych. Takie oprogramowanie już teraz między innymi analizuje wnioski o zastrzeżenie znaku towarowego, wspiera analitycznie transakcje na rynku nieruchomości, generuje dokumenty kontraktowe czy np. wspomaga pracę zespołów tłumaczy. Jedna z kancelarii wdraża także system mający na celu przyspieszenie czasochłonnego procesu due dilligence.

Systemy sztucznej inteligencji pozwalają przyśpieszyć i ulepszyć wiele procesów, ale tworzą także nowego rodzaju problemy – choćby w kwestii odpowiedzialności.  Już niebawem firmy korzystające z takich rozwiązań będą musiały ubezpieczać ten fragment swojej działalności. Za błędy takich narzędzi względem klienta odpowiedzialność ponosi kancelaria, ale ona z kolei teoretycznie mogłaby mieć roszczenie do podmiotu, który algorytm wyprodukował.

Całość artykułu dostępna jest w serwisie „Rzeczpospolitej”.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl
sasdf