Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:46, 27.05.2020 r.

FEE pyta młodych o etykę – zapraszamy do udziału w badaniu

Federacja Europejskich Księgowych zaprasza kandydatów do zawodu i biegłych rewidentów z maksymalnie pięcioletnim stażem do wypełnienia ankiety na temat etycznego postępowania oraz posiadanych w tym zakresie kompetencji.

14 stycznia 2016

Etyka stanowi istotny element bycia profesjonalnym księgowym. Kodeks etyki IFAC wprost mówi, że cechą charakterystyczną zawodu księgowych jest przyjęcie odpowiedzialności za działanie w interesie publicznym. A odpowiedzialność zawodowego księgowego nie ogranicza się wyłącznie do zaspokojenia potrzeb indywidualnego klienta lub pracodawcy. Działając w interesie publicznym biegły rewident jest zobowiązany przestrzegać zasad etycznych. FEE postanowiło spytać adeptów do zawodu i młodych biegłych rewidentów, o to jak oni postrzegają temat etycznego postępowania oraz o posiadane w tym zakresie kompetencje. Do udziału w badaniu zaproszone są osoby poniżej 35 roku życia, w trakcie zdobywania kwalifikacji z zakresu rachunkowości lub takie, które przystąpiły do zawodu księgowego lub biegłego rewidenta w ostatnich pięciu latach.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety "Etyka dla młodych przedstawicieli profesji księgowych". Aktualizacje i wyniki ankiety można śledzić na TT @FEE_Brussels oraz stronie internetowej FEE.

Ankieta dostępna jest w języku angielskim. Badanie jest anonimowe, ale istnieje możliwość podania danych kontaktowych na końcu ankiety. Na wypełnienie ankiety jest czas do 31 stycznia br. 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl