Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 19:13, 29.11.2023 r.

Jest polska wersja dokumentu FEE o nowej roli komitetów audytu

Federacja Europejskich Księgowych wydała dokument, w którym omawia rosnącą rolę komitetu audytu w Europie. Zwiększy się też komunikacja między komitetami a biegłymi rewidentami. Teraz materiał FEE dostępny jest także po polsku. Za tłumaczenie odpowiedzialna była KIBR.
22 września 2016

Najnowsza unijna reforma audytu znacznie rozszerzyła rolę komitetów audytu. Jednym z zadań komitetu stało się wzmacnianie zaufania do badań ustawowych oraz ogółu przekazywanych informacji finansowych. Oczekuje się, że komitet audytu będzie miał kluczowy wpływ na kształtowanie założeń dotyczących ładu korporacyjnego w krajach członkowskich UE. To komitet audytu będzie także odpowiedzialny za współpracę z biegłym rewidentem.

Federacja Europejskich Księgowych (FEE) wydała dokument, w którym omawia rosnącą rolę komitetu audytu w Europie i przedstawia zmiany, jakie dokonały się w dziedzinie dobrych praktyk z zakresu ładu korporacyjnego. Materiał wyjaśnia m.in. kwestie związane z nadzorem nad niezależnością biegłego rewidenta, monitorowaniem zasadność świadczenia usług niebędących badaniem sprawozdań finansowych na rzecz badanej jednostki oraz komunikacją z biegłym rewidentem. Zawarto w nim również szereg rekomendacji FEE. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów udostępniła polskie tłumaczenie dokumentu.

Link do dokumentu

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl