Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 18:07, 26.11.2022 r.

Ministerstwo Finansów wydłuży terminy dotyczące sprawozdawczości finansowej

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w drodze rozporządzenia obowiązki związane ze sporządzaniem sprawozdań finansowych zostaną odroczone.

26 marca 2020

W związku z epidemią koronawirusa i licznymi ograniczeniami, jakie ona spowodowała, samorząd biegłych rewidentów apelował do władz państwowych o przesunięcie terminów związanych ze sporządzaniem sprawozdań finansowych. Pismo z takim apelem trafiło do rządu, marszałków Sejmu i Senatu, ministra finansów, ministra rozwoju, prezesa PANA oraz przewodniczącego KNF. Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Barbara Misterska-Dragan wskazywała, że obowiązujące obecnie terminy są niemożliwe do utrzymania w obliczu zaburzeń, jakie epidemia spowodowała w funkcjonowaniu większości firm i instytucji.

Ministerstwo Finansów poinformowało w czwartek 26.03, poprzez swój oficjalny kanał na Twitterze, że w drodze rozporządzenia zostaną odroczone obowiązki jednostek sektora prywatnego, publicznego, org. pozarządowych zw. m. in. ze sporządzaniem sprawozdań finansowych, ich badaniem przez firmy audytorskie, zatwierdzaniem oraz udost. do wiadomości publicznej.

Działanie zaproponowane przez Ministerstwo Finansów jest elementem szerszego pakietu zmian w przepisach wchodzących w skład tzw. Tarczy Antykryzysowej.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl