Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 03:41, 10.06.2023 r.

IX Konferencja Zawodowa w Poznaniu

Estoński CIT był tematem IX edycji Konferencji Zawodowej w Poznaniu

15 lutego 2022

„Estoński CIT po zmianach – czy rzeczywiście nowoczesny, prosty i oszczędny sposób opodatkowania?” to temat zaproponowany przez Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz Regionalny Oddział Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Poznaniu dla IX Konferencji Zawodowej. Frekwencja na konferencji świadczy o tym, że taki dobór tematu był trafny - do udziału w spotkaniu zarejestrowało się aż 450 osób.

Jak zaznaczył otwierający konferencję Maciej Ostrowski, prezes Regionalnego Oddziału Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Poznaniu, IX edycja Konferencji Zawodowej jest wyjątkowa, gdyż wbrew tradycji poświęcona została tylko jednemu zagadnieniu. Prezes Ostrowski powiedział, że w związku ze zmianami w opodatkowaniu zarówno biegłym rewidentom, jak i doradcom podatkowym przyjdzie się zmierzyć z zagadnieniem, które nurtuje bardzo wielu podatników. Wyraził jednak nadzieję, że zgromadzeni eksperci pomogą w podjęciu decyzji, z którą wiążą się poważne konsekwencje finansowe.

Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów w swoim wystąpieniu na rozpoczęcie konferencji wskazała, że organizacja IX Konferencji Zawodowej jest doskonałym przykładem współpracy pomiędzy samorządami zawodowymi. Podkreśliła wagę takiej współpracy w obliczu stawania przed podobnymi wyzwaniami. Jak zauważyła, czasy niepewności – a taka panuje zawsze przy wprowadzaniu nowych rozwiązań prawnych – sprawiają, że rośnie waga zawodów zaufania publicznego.

IX Konferencja Zawodowa „Estoński CIT po zmianach – czy rzeczywiście nowoczesny, prosty i oszczędny sposób opodatkowania?” odbyła się 8.02.2022 w formule online.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl