Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 20:55, 3.12.2022 r.

Zmarł Andrzej S. Nartowski

24.09.2022 r. odeszła wielka postać polskiego rynku kapitałowego - Andrzej S. Nartowski, niekwestionowany ekspert w dziedzinie corporate governance

27 września 2022

O śmierci Andrzeja Nartowskiego poinformowała 26 września jego rodzina.

Przypomnijmy, że Andrzej Nartowski był prawnikiem z praktyką w organach spółek handlowych, ekspertem corporate governance i rynku kapitałowego. Był m.in. prezesem Polskiego Instytutu Dyrektorów (2006 – 2014) i wydawcą „Przeglądu Corporate Governance”, publicystą, laureatem nagród za publicystykę międzynarodową i ekonomiczną. Honorowy Członek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Andrzej Nartowski był częstym gościem wydarzeń organizowanych przez samorząd biegłych rewidentów, ostatnio mieliśmy okazję widzieć się z nim (niestety tylko zdalnie) w 2020 r. podczas XXI edycji Dorocznej Konferencji Audytingu, kiedy z typową dla siebie przenikliwością mówił o zasadzkach czekających na biegłego rewidenta w spółce kapitałowej. O jego znaczeniu dla naszego samorządu świadczy fakt, że w 2012 r. pełnił rolę przewodniczącego Kapituły Odznaczeń Krajowej Izby Biegłych Rewidentów rozpatrującej wnioski o przyznanie medalu KIBR.

Andrzej Nartowski był przyjacielem naszej branży, otwartym na uwagi, ale i szczerym w krytyce. Był wymagającym, surowym nauczycielem i krytykiem patologii, a jednocześnie wielkim promotorem jakości i ładu korporacyjnego, nieustępliwym w dążeniu do podnoszenia standardów naszego rynku kapitałowego.

Polskim biegłym rewidentom będzie bardzo brakowało jego mądrych, przenikliwych opinii.

Rodzinie, bliskim oraz wszystkim pogrążonym w bólu i żałobie składamy szczere wyrazy współczucia oraz przekazujemy słowa wsparcia i otuchy.

Prezes i Członkowie Krajowej Rady Biegłych Rewidentów

Pracownicy Biura Polskiej Izby Biegłych Rewidentów

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl