Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 17:55, 12.07.2024 r.

Praktyczne wsparcie w badaniu za 2022 r.

Udostępniamy przykłady sprawozdań z badania sprawozdań finansowych za 2022 rok oraz przykładowe oświadczenie kierownika jednostki.

1 marca 2023

Tak jak co roku, przygotowaliśmy dla Państwa praktyczne wsparcie w badaniu sprawozdań finansowych za 2022 rok.

Praktyczne przykłady sprawozdań z badania

Dla przypomnienia, w załącznikach od 2.1 do 2.10 do uchwały KRBR nr 3430/52a/2019 z późn. zm. zamieszczone są przykłady ilustrujące sprawozdania z badania dla różnych okoliczności z jakimi może zetknąć się biegły rewident w trakcie badania. Biegli rewidenci stosują przykłady ilustrujące sprawozdanie z badania przy uwzględnieniu założeń opisanych w każdym z przykładów, mając na uwadze, że przykłady mają uniwersalny charakter i każdorazowo powinny zostać dostosowane do okoliczności konkretnego zlecenia badania.

Aby ułatwić korzystanie z załączonych do ww. uchwały przykładów, przygotowaliśmy praktyczne przykłady sprawozdań z badania, w których zamieszczone zostały m.in. zaktualizowane adresy publikacyjne ustaw.

Praktyczne przykłady są zamieszczone w Wyszukiwarce standardów i dostępne po wybraniu filtrów: rodzaj usługi: Badanie; dzień bilansowy: 31.12.2022 r. Dla wyróżnienia, link do nich został oznaczony kolorem czerwonym.

Oświadczenie kierownika jednostki

Przygotowaliśmy również zaktualizowane przykładowe oświadczenie kierownika jednostki, udostępnione w Wyszukiwarce standardów, po wybraniu filtrów: rodzaj usługi: Badanie; dzień bilansowy: 31.12.2022 r., w sekcji pt. „Inne pomocne materiały”.

Pracujemy nad przygotowaniem „Alertu specjalnego – badanie za 2022 r.” Już dziś zachęcamy do zapoznania się z informacjami podsumowującymi najważniejsze zmiany w przepisach prawa i regulacjach mających związek z badaniem sprawozdań finansowych. W Alercie będą zamieszczone te same praktyczne przykłady sprawozdań z badania i przykładowe oświadczenie kierownika jednostki, które zostały udostępnione w „Wyszukiwarce standardów”.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl