Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:49, 12.07.2024 r.

Kolejni profesjonaliści złożyli ślubowanie biegłego rewidenta

23 osoby, które zdały 10 pisemnych egzaminów tematycznych i egzamin dyplomowy, a także odbyły praktykę i aplikację, złożyły w lipcu uroczyste ślubowanie biegłego rewidenta.

1 sierpnia 2023

6 lipca 2023 r. odbyła się już druga w tym roku uroczystość ślubowania, ale pierwsza z udziałem nowego Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Kamila Jesionowskiego, który po przyjęciu ślubowań pogratulował nowym profesjonalistom z zakresu rewizji finansowej przejścia wymagającej ścieżki prowadzącej do zdobycia prestiżowego tytułu zawodowego.

W swoim powitaniu nowych biegłych rewidentów, prezes zaznaczył, że to właśnie w przypadku tego zawodu zaufania publicznego odpowiedzialność wobec społeczeństwa jest najlepiej widoczna, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej i zachowanie niezależności. „Rota jest niezmiernie ważna. To nasz drogowskaz i w trudnych chwilach powinniśmy się kierować jej słowami. (…) Trzeba się kierować przepisami prawa i standardami, być niezależnym, i to zarówno w wewnętrznym przekonaniu, ale także ocenić, czy osoby trzecie nas postrzegają jako niezależnych.” – podsumował Prezes KRBR, zachęcając nowych biegłych rewidentów do aktywności w samorządzie.

Rota ślubowania biegłego rewidenta

Przyrzekam, że jako biegły rewident będę wykonywać mój zawód w poczuciu odpowiedzialności, z całą rzetelnością i bezstronnością, zgodnie z przepisami prawa i obowiązującymi standardami wykonywania zawodu. W swoim postępowaniu będę kierował się zasadami etyki zawodowej i niezależnością. Poznane w trakcie wykonywania zawodu biegłego rewidenta fakty i okoliczności zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.

Ślubowanie może być złożone z dodaniem słów „Tak mi dopomóż Bóg”.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl