Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 12:09, 24.07.2024 r.

Raport AICPA & CIMA dot. odporności na zmiany klimatyczne dla specjalistów ds. finansów

AICPA & CIMA opublikowały nowy interaktywny raport “Accounting for Climate Resilience”, który ma za zadanie pomóc specjalistom ds. finansów zdobyć wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju.

2 sierpnia 2023

Jak informują AICPA&CIMA (które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants), raport “Accounting for Climate Resilience” ma za zadanie pomóc specjalistom ds. finansów zdobyć wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, dzięki której będą mogli wspierać swoje organizacje, firmy i klientów w procesie dostosowywania modeli biznesowych i operacji w odpowiedzi na rosnące ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi. Publikacja jest odzwierciedleniem ważnej roli, jaką w tym kontekście mają do odegrania specjaliści ds. finansów.

Dr Jeremy Osborn FCMA, CGMA, CPA (Aust.), Global Head of ESG, AICPA & CIMA, powiedział, że „Dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy specjaliści ds. finansów mogą dostarczyć informacje w kontekście ładu organizacyjnego, strategii, zarządzania ryzykiem i efektywności, które wesprą podejmowanie decyzji popartych solidną analizą biznesową i atestacją informacji finansowych i niefinansowych, w tym danych związanych ze zrównoważonym rozwojem. Są idealnie przygotowani do wspierania opracowywania scenariuszy klimatycznych i włączania ich do organizacyjnych planów adaptacyjnych”.

„Accounting for Climate Resilience” to ostatni z serii czterech raportów online zatytułowanych „Accounting for”, skupiających się na zrównoważonym rozwoju w biznesie. W jej skład wchodzą następujące publikacje:

  • Accounting for the Sustainable Development Goals
  • Accounting for Carbon
  • Accounting for Nature
  • Accounting for Climate Resilience

Raport można znaleźć pod adresem: https://www.aicpa-cima.com/resources/download/accounting-for-climate-resilience-report

Dodatkowe informacje nt. działań AICPA & CIMA na rzecz zrównoważonego rozwoju i udostępnianych zasobów znajdują się na stronie aicpa-cima.com/esg.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl