Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:52, 21.07.2024 r.

Zakończyła się pierwsza w 2024 r. edycja Akademii Trenera

Absolwenci Akademii Trenera organizowanej przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów zdobyli kompetencje w zakresie nauczania osób dorosłych oraz skutecznej komunikacji ze słuchaczami.

2 lipca 2024

W pierwszej w tym roku edycji Akademii Trenera udział wzięło 11 osób , które podczas trzech kolejnych weekendów podnosiły swoje umiejętności w zakresie bardziej efektywnego uczenia biegłych rewidentów. Uczestnicy Akademii poznali interaktywne metody kształcenia, przydatne zarówno w przypadku prowadzenia zajęć stacjonarnych, jak i podczas zajęć prowadzonych online.

Jestem przekonana, że Akademia Trenera zainspirowała uczestników do zmiany sposobu, w jaki prowadzą swoje szkolenia. Uświadomiła, że dostępny jest cały zestaw technik aktywizacyjnych oraz dostarczyła wiedzy odnośnie procesu uczenia dorosłych, rozpoznawania różnych stylów społecznych i typów osobowości, powiedziała Agnieszka Rożko, Dyrektor Centrum Edukacji PIBR. Bezcenna dla uczestników była również możliwość poznania i współpracy z innymi trenerami oraz sprawdzenia się przed nimi. Wierzę, że Akademia przyczyni się do zwiększenia jakości szkoleń dla biegłych rewidentów.

Swoimi opiniami na temat Akademii Trenera podzielili się także jej uczestnicy.

Trzy upalne weekendy czerwca spędzone bardzo intensywnie na udziale w zajęciach Akademii Trenera organizowanej przez PIBR. Mnóstwo nowych informacji, zadań, pracy w grupach, ale także świetnej zabawy, przyznała Bożena Wilk. Wiem już, jakie są moje mocne strony jako trenera, nad czym powinnam pracować, jak radzić sobie z materią szkoleń online. Niezwykle ciepła i merytoryczna prowadząca; empatyczna grupa współuczestników. Każde spotkanie było dla mnie nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale również inspiracją do dalszego rozwoju.

Pierwszy raz uczestniczyłam w tego rodzaju warsztatach. Dzięki Akademii dowiedziałam się, że nie wystarczy sama chęć i wiedza, warsztat i metodyka. Potrzebne jest również zrozumienie i rozpoznanie cech osobowościowych słuchaczy, zauważa Ewa Stopczyńska. Były to intensywne dni poznawania samej siebie. Inspirująca okazała się rzetelna ocena nas przez nas samych, a to zasługa wspaniałej grupy i trenera. Akademia wyposażyła mnie w większą pewność siebie, dodała odwagi w stosowaniu nowoczesnych aktywności w prowadzeniu zajęć a szczególnie w formule online.

Brawo Centrum Edukacji PIBR. Akademia Trenera to świetny  pomysł i wspaniała intelektualna przygoda. Ania Dąbrowska z niesamowitą energią i pasją prowadzi po meandrach uczenia dorosłych systematycznie zmniejszając zakres niewiedzy i dodając skrzydeł tym, którzy ośmielają się uczyć innych. Super, że będzie druga edycja. Zapisujcie się, bo warto!!!!, zachęca Teresa Cebrowska.

Kolejna grupa trenerów będzie szkoliła się już we wrześniu.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl