Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:06, 12.11.2024 r.

Posiedzenie Krajowej Rady Biegłych Rewidentów 22 października 2024 r.

Tematyka związana z wykonaniem planu finansowego na bieżący rok oraz założeniami na 2025 r. była głównym punktem posiedzenia Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, które odbyło się w trybie zdalnym 22 października 2024 r.

23 października 2024

Tradycyjnie spotkanie rozpoczął Prezes KRBR Kamil Jesionowski od przedstawienia informacji o wydarzeniach z udziałem członków Krajowej Rady, odbywających się w okresie od poprzedniego posiedzenia do obecnego.

Następnie zaprezentowane zostały informacje o pracach Komisji ds. standaryzacji usług świadczonych przez biegłych rewidentów. Wśród nich najważniejszą obecnie kwestią jest finalizacja prac nad projektem krajowego standardu do atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Przygotowywana wersja opiera się na Krajowym Standardzie Usług Atestacyjnych Innych niż Badanie i Przegląd 3000 (Z). W pracach uwzględniono także wytyczne Komitetu Europejskich Organów Nadzoru Audytowego (KEONA), opublikowane 30 września 2024 r. Planowane jest przekazanie projektu do Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego, do dalszych uzgodnień, do końca października oraz jego opublikowanie na stronie internetowej PIBR do tzw. prekonsultacji.  Zapowiedziano także, że Komisja przygotuje przykładowe sprawozdanie z atestacji ESG, które – jak podkreślono – nie będzie jednak obowiązkowym wzorem, a rodzajem przykładu.

W dalszej części posiedzenia omówiona została aktualizacja planu finansowego samorządu na ten rok oraz założenia na 2025 r

Kwestie finansowe były kontynuowane podczas prezentacji prac Krajowej Komisji Rewizyjnej, która wydała pozytywną opinię dotyczącą wykonania planu finansowego za I kwartał 2024 r. oraz przedstawiła informacje podsumowujące prace KKR nt. wyników kontroli działalności finansowej PIBR za I półrocze 2024 r.

W dalszej części KRBR przegłosowała propozycję uchwały zgłoszoną przez Komisję ds. szkoleń, w wyniku której trzy nowe jednostki zyskały wpisane do wykazu jednostek uprawnionych do przeprowadzania szkoleń ODZ dla biegłych rewidentów.

Zatwierdzona została także uchwała w sprawie fakultatywnego kwestionariusza uzupełniającego dane osobowe biegłych rewidentów na potrzeby e-legitymacji w aplikacji mObywatel 2.0. Tym samym samorząd biegłych rewidentów przybliża się do cyfryzacji legitymacji członkowskich.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl