Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 07:08, 1.02.2023 r.

Już ponad 200 osób zgłosiło udział w XVII Dorocznej Konferencji Audytingu

200 osób zgłosiło się już do udziału w XVII Dorocznej Konferencji Audytingu. Znamy też kolejne nazwiska ekspertów i patronów tegorocznego wydarzenia. Konferencja odbędzie się 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku.
29 sierpnia 2016

Najbliższe lata to dla audytorów czas dużych zmian i dostosowywania się do nowej praktyki rewizji finansowej. Reforma audytu dotyczyć będzie regulacji, ryzyk i zagrożeń w praktyce audytora, także tych makroekonomicznych. Jak zatem przygotować się do odbywających się już zmian? Takie pytanie zostanie postawione gościom tegorocznej edycji Dorocznej Konferencji Audytingu. Temat przewodni wydarzenia to: „Standardy, regulacje, rynek – czy czeka nas nowa praktyka rewizji finansowej?”.

W trakcie trzech konferencyjnych dni i sześciu sesji plenarnych 30 ekspertów i ponad 300 gości będzie poruszało bieżące i najważniejsze dla branży audytorskiej tematy. Uczestnicy rozmawiać będą o skutkach rynkowych związanych z wejściem w życie europejskiej reformy rynku usług audytorskich oraz pracami nad nowym kształtem ustawy o biegłych rewidentach. Nie mniej miejsca zostanie poświęcone przejściu na nowe, międzynarodowe standardy rewizji finansowej. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w warsztatach, poświęconych programom informatycznym, wspierającym badanie sprawozdań zgodnie z nowymi standardami. W programie konferencji pojawi się również aktualny temat bezpieczeństwa danych w kontekście rosnącego ryzyka postępującej cyfryzacji – zaprezentowane zostaną m.in. przykłady form i metod zabezpieczania danych finansowych. Uczestnicy usłyszą także o problemach związanych z ryzykiem utraty niezależności – to głównie w kontekście odpowiedzialności biegłego rewidenta wobec klienta, organów skarbowych i innych interesariuszy.

W programie tegorocznej konferencji pojawił się również temat związany z geopolitycznymi i makroekonomicznymi uwarunkowaniami rozwoju gospodarczego i ich wpływem na badanie sprawozdania finansowego. Tu szczególnie interesujący powinien okazać się wykład wprowadzający prof. Dariusza Filara.

Prelegenci

Do przedstawienia swojego stanowiska i udziału w sesjach plenarnych zaproszeni zostali przedstawiciele środowiska biegłych rewidentów, świata biznesu oraz wybitni ekonomiści. W sumie w spotkaniu udział weźmie ponad 30 mówców. Swoją obecność potwierdzili już: Krzysztof Burnos – prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Barbara Misterska-Dragan i Ewa Sowińska – zastępcy prezesa KRBR, prof. Aldona Kamela-Sowińska – profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. Dariusz Filar – profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Gdańskim, prof. zw. dr hab. Marek Wierzbowski – partner w kancelarii prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni, dr Jerzy Podlewski – wiceprezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK, prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Anna Sirocka – partner w Dziale Doradztwa w Zakresie Rachunkowości Ernst & Young Audyt Polska, Ewa Jakubczyk-Cały – partner zarządzający PKF Consult, Adam Żołnowski – wiceprezes ds. Finansowych w terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Tomasz Konieczny – kierownik zespołu ds. rynków kapitałowych PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Piotr Pisarewicz – prezes zarządu fundacji Banking & Insurance Solutions, Maria Rzepnikowska – członek zarządu Federacji Europejskich Księgowych.

Patronat Ministerstwa Finansów

W tym roku po raz pierwszy swoim patronatem konferencję objęło Ministerstwo Finansów. Do grona patronów medialnych dołączyła gazeta Rzeczpospolita, Infor.pl oraz Kontroler.info. Partnerami wydarzenia zostały Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Polski Instytut Dyrektorów, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, ACCA oraz CSRinfo. Tytuł sponsora konferencji uzyskały firmy EY, U-Fin, Datev, CaseWare, Gras Savoye, ODDK oraz PKF Consult.

Konferencja odbędzie się w dniach 17-19 października 2016 roku w hotelu Narvil w Serocku. Liczba miejsc jest ograniczona. Już ponad 200 osób zgłosiło się do udziału w wydarzeniu.

Przypominamy, że do 10 września uczestnicy konferencji mogą liczyć na preferencyjne warunki noclegów w hotelu Narvil.

Więcej szczegółów o wydarzeniu oraz możliwość rejestracji na stronie www.dka.kibr.org.pl.

Zapraszamy do udziału!

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl