Odbyły się kolejne posiedzenia podkomisji

Przedstawiciele KIBR uczestniczyli w trzech kolejnych posiedzeniach podkomisji sejmowej zajmującej się pracami nad nową ustawą o biegłych rewidentach. Są już pierwsze decyzje dotyczące najbardziej kontrowersyjnych tematów.

27 lutego 2017

Posłowie nie zdecydowali się na wprowadzenie zupełnego rozdzielenia usług doradczych od audytorskich – taki postulat wnosiło środowisko części doradców podatkowych. Wprowadzono natomiast poprawkę, zgodnie z którą firma audytorska badająca jednostkę zainteresowania publicznego nie będzie mogła świadczyć jej usług w zakresie wycen ani obliczania podatków. Posłowie zadecydowali też o pozostawieniu pięcioletniego okresu rotacji firm audytorskich badających sprawozdania JZP. – Prace nad ustawą jeszcze się nie zakończyły. Będziemy przekonywać posłów, że 5 lat to zły model dla zdecydowanej większości małych i średnich firm. Będziemy też pracowali na rzecz doprecyzowania zasad wspólnego audytu – skomentował Krzysztof Burnos, prezes KRBR.

Transmisja obrad podkomisji z dnia 21 lutego 2017 r.
Transmisja obrad podkomisji z dnia 22 lutego 2017 r.
Transmisja obrad podkomisji z dnia 23 lutego 2017 r.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl