Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 18:15, 11.04.2021 r.

Ubezpieczenie od kar administracyjnych

Nowe rozszerzenie ochrony jest już dostępne.

3 stycznia 2018

W wyniku działań PIBR we współpracy z brokerem Willis Towers Watson, TUiR Warta zaoferowała firmom audytorskim ochronę ubezpieczeniową przed pieniężnymi karami administracyjnymi, na które narażona jest firma audytorska wskutek uchybienia popełnionego przy wykonywaniu działalności.

Ubezpieczonym może być zarówno firma audytorska, jak i osoby fizyczne, na które może zostać nałożona kara administracyjna, wymienione w art. 182 ust. 2 ustawy o biegłych rewidentach (niebędący biegłymi rewidentami członkowie zarządu lub innego organu zarządzającego, członkowie rady nadzorczej lub innego organu nadzorczego firmy audytorskiej, a także członkowie zespołu wykonującego badanie podejmujący decyzję co do wyniku badania).

Ubezpieczenie gwarantuje pokrycie pieniężnych kar administracyjnych (zgodnie z zapisami klauzuli), zapłatę kosztów pomocy prawnej i zwrot zasądzonych kosztów w razie przegranej w sporze sądowym.

Zainteresowani ubezpieczeniem mogą kontaktować się bezpośrednio z brokerem, korzystając z wniosku o rozszerzenie umowy OC o dodatkową klauzulę.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia OC znajduje się tutaj.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl