Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 17:56, 2.03.2024 r.

Jest nowy projekt założeń do ustawy. Do 19 listopada można zgłaszać uwagi. KIBR pracuje nad stanowiskiem

Ministerstwo Finansów upubliczniło nowy projekt założeń do zmian w ustawie o biegłych rewidentach i ich samorządzie. Dokument powstał po szerokich konsultacjach społecznych zakończonych konferencją uzgodnieniową. Do 19 listopada można zgłaszać uwagi do projektu.

12 listopada 2015

10 listopada Rządowe Centrum Legislacji upubliczniło nowy kształt projektu założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym oraz niektórych innych ustaw. Poprzedni projekt Ministerstwo przekazało do konsultacji społecznych w połowie sierpnia. Od tego czasu partnerzy społeczni zgłaszali liczne uwagi, których podsumowaniu poświęcono wrześniową konferencję uzgodnieniową. Nowy projekt to efekt ustaleń tego spotkania. Zapoznajemy się z dokumentem, cieszymy się z kierunku zmian, wiele ważnych postulatów zgłaszanych przez nas wzięto pod uwagę. Niebawem zaprezentujemy stanowisko KIBR do nowego projektu. Liczymy, że biegli rewidenci prześlą nam swoje uwagi, które przeanalizujemy i weźmiemy pod uwagę w odpowiedzi samorządu - informuje Krzysztof Burnos, prezes KRBR.

Uwagi do 19 listopada

Teraz partnerzy społeczni – a więc także biegli rewidenci i firmy audytorskie – mają czas na zgłoszenie swoich uwag do nowego projektu. 20 listopada planowane jest w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Zachęcamy do zapoznania się z treścią dokumentu i przekazywania uwag do KIBR na adres biuro@kibr.org.pl do 19 listopada zgodnie z załączonym szablonem.


Przypominamy, że proces prac nad ustawą można śledzić na bieżąco na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl