Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:29, 16.07.2024 r.

Polski księgowy w Europie Zachodniej

Holenderski portal księgowy informuje o pracy polskich księgowych za granicą. Okazuje się, że polscy księgowi w holenderskich biurach wcale nie są wyjątkowym zjawiskiem. KIBR przygląda się temu z zadowoleniem i nie ma wątpliwości, że praca zagraniczna dobrze wpływa na rozwój polskich księgowych.   Zdaniem Krzysztofa Burnosa, prezesa, KRBR wyjazdy polskich księgowych na zachód obserwowane są już od dziesięciu lat. Burnos podkreśla, że miejsca pracy w zachodnioeuropejskich firmach stanowią atrakcyjną opcję dla polskich księgowych. – W Polsce mamy dla nich wystarczającą ilość pracy – mówi i dodaje jednak, że praca zagraniczna jest wyzwaniem dla polskich księgowych. – Mają w ten sposób szansę, aby zdobyć nowe doświadczenia – dodaje i wyjaśnia, że pod względem fachowości i jakości są tak samo kompetentni jak ich koledzy w Europie Zachodniej. Warunki pracy też są porównywalne

Accountant.nl

16 listopada 2016

Holenderski portal księgowy informuje o pracy polskich księgowych za granicą. Okazuje się, że polscy księgowi w holenderskich biurach wcale nie są wyjątkowym zjawiskiem. KIBR przygląda się temu z zadowoleniem i nie ma wątpliwości, że praca zagraniczna dobrze wpływa na rozwój polskich księgowych.

 

Zdaniem Krzysztofa Burnosa, prezesa, KRBR wyjazdy polskich księgowych na zachód obserwowane są już od dziesięciu lat. Burnos podkreśla, że miejsca pracy w zachodnioeuropejskich firmach stanowią atrakcyjną opcję dla polskich księgowych. – W Polsce mamy dla nich wystarczającą ilość pracy – mówi i dodaje jednak, że praca zagraniczna jest wyzwaniem dla polskich księgowych. – Mają w ten sposób szansę, aby zdobyć nowe doświadczenia – dodaje i wyjaśnia, że pod względem fachowości i jakości są tak samo kompetentni jak ich koledzy w Europie Zachodniej. Warunki pracy też są porównywalne. Również w Polsce nadzór organów nad pracą księgowych jest coraz ostrzejeszy.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl