Telewizja Republika na temat ustawy o biegłych rewidentach

Zastępca Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Barbara Misterska-Dragan, wzięła udział w czwartkowym programie Telewizji Republika „Ekonomia Raport”. Poruszony został temat ustawy o biegłych rewidentach oraz najważniejsze problemy z nim związane.

Telewizja Republika

27 stycznia 2017

Barbara Misterska-Dragan w trakcie nagrania podkreśliła, że bardzo się cieszy z faktu, iż ustawa wchodzi w życie. Wyraziła jednak zaniepokojenie ostatecznym kształtem projektu. – Trudno powiedzieć, że to niezadowolenie. Pojawiło się zakłopotanie z naszej strony. Kiedy znaleźliśmy zrozumienie u Ministerstwa Finansów, pojawia się kilka tematów, które nas zaniepokoiły – powiedziała na antenie Zastępca Prezesa KRBR.

- Pierwsza sprawa to jest lobbing międzynarodowych grup reprezentujących doradców podatkowych, które zaczęło głosić, że biegli rewidenci nie powinni wykonywać żadnych innych usług – dodała Barbara Misterska-Dragan, od razu wyrażając swoje zdanie – nasze zakłopotanie wynikało z faktu, że rynek oczekuje czegoś innego. Biegli rewidenci, wykonując swoją usługę, stoją na straży bezpieczeństwa firmy.

W dalszej części programu poruszone były również inne sporne kwestie związane z propozycją ustawy o biegłych rewidentach, między innymi długość okresu współpracy na linii firma audytorska – podmiot przez nią badany.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl