#RZECZoPRAWIE – Mateusz Rzemek: czy audytorzy będą doradzać?

Gościem Mateusza Rzemka w programie #RZECZoPRAWIE była Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Rozmawiali między innymi o tym, czy firmy audytorskie będą mogły jednocześnie badać i doradzać przedsiębiorcom.

14 lutego 2017

Z projektu, który trafił do Sejmu wynikało tylko częściowe rozdzielenie audytu i usług doradztwa. Aż tu nagle pojawił się postulat doradców, którzy chcą całkowitego rozdzielenia tych usług. Skąd to się wzięło i jaki to będzie miało wpływ na spółki audytowane? – zapytał prowadzący.

Naszym zdaniem, jako środowiska biegłych rewidentów, na pewno nie chodzi o niezależność.  Na pewno nie chodzi o dekoncentrację rynku i na pewno nie chodzi o wzmocnienie małych i średnich, polskich firm audytorskich – powiedziała Barbara Misterska-Dragan, po czym dodała, że łącznie usług audytorskich z doradczymi wynika z potrzeb rynku.

Cały wywiad można zobaczyć na stronie Rzeczpospolitej.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl