Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:08, 16.07.2024 r.

Komu będzie służyć nowe prawo?

W czwartek odbędzie się kolejne posiedzenie podkomisji sejmowej, która pracuje nad nową ustawą o biegłych rewidentach, firmach audytorskich i nadzorze publicznym. Najprawdopodobniej podkomisja zajmie się kluczowymi dla branży kwestiami, czyli m.in. ewentualnym rozdzieleniem usług audytorskich od doradczych – czytamy w „Parkiecie”.

Parkiet

9 lutego 2017

Podczas ostatniego, wtorkowego posiedzenia podkomisja zdążyła omówić 48 z 289 artykułów znajdujących się w projekcie. Do większości przyjęto poprawki przygotowane przez sejmowych legislatorów. Podkomisja przyjęła poprawkę, która mówi o zmianie nazwy Krajowej Izby Biegłych Rewidentów na Polską Izbą Biegłych Rewidentów.

Po kilku godzinach obrad przewodniczący podkomisji poseł Artur Soboń przerwał posiedzenie i zwołał je na czwartek. – Otrzymuję w ciągu tygodnia kilka listów od środowiska. Otrzymałem list od doradców podatkowych, list od biegłych rewidentów, który jest skierowany do podkomisji. Oczywiście się z nimi zapoznajemy – oznajmił Soboń.

- Jesteśmy za wprowadzeniem pełnego zakazu świadczenia usług doradczych przez firmy audytorskie na rzecz badanych podmiotów – tłumaczą sygnatariusze listu do posła Sobonia, przewodniczącego podkomisji sejmowej. Podpisało go 25 polskich firm doradczych, doradców podatkowych i kancelarii prawnych.

Odmienne stanowisko mają największe firmy audytorskie i biegli rewidenci. Krzysztof Burnos, prezes KIBR, stwierdził, że inicjatorzy listu dążą do stworzenia zamkniętego rynku usług, zarezerwowanego jedynie dla firm doradczych.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl