Przepisy ograniczają rozwój

Andrzej Pałasz z „Parkietu” przeprowadził rozmowę z prezesem BDO, Andre Helinem. Rozmowa dotyczyła ustawy o biegłych rewidentach.

Parkiet

8 lutego 2017

Zdaniem eksperta nie jest przypadkowe, że firmy audytorskie oferują szeroki wachlarz usług. – Mamy tutaj do czynienia z usługami komplementarnymi, które firmy oferują swoim klientom, wykorzystując wiedzę o ich organizacji, strategii rozwoju itp. – mówi Andre Helin . Jego zdaniem to rozwiązanie jest tańsze i bardziej korzystne dla klientów. – Jest też znamienne, że takich kompleksowych rozwiązań oferowanych przez firmy konsultingowe oczekują same przedsiębiorstwa – dodał.

W kwestii krótszej rotacji firmy audytorskiej ekspert zwraca uwagę przede wszystkim na to, że polski ustawodawca planuje wprowadzić najbardziej restrykcyjne zasady w Europie, nie będąc równocześnie w stanie wskazać choćby jednej sytuacji w Polsce, w której doszło do nadużyć lub fałszerstwa sprawozdawczości finansowej przy czynnym udziale biegłego rewidenta.

Całą rozmowę można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Parkietu”.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl