Podwójne badanie bilansu w firmach

Podwójne badanie bilansu wyrównałoby szanse mniejszych i większych firm – twierdzi samorząd biegłych rewidentów – czytamy na portalu rp.pl.

Rzeczpospolita

10 lutego 2017

Podwójny audyt byłby nowością na polskim rynku. O jego ewentualnym wprowadzeniu dyskutowali posłowie z sejmowej podkomisji zajmującej się reformą rynku audytorskiego.
Równoczesne badanie sprawozdań przez dwie, kontrolujące się wzajemnie firmy audytorskie, miało by wyeliminować patologie wynikające z nadmiernego „zbratania się” audytora z jego zleceniodawcą. Model ten zachwalał na posiedzeniu podkomisji Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Propozycja KIBR zakłada, że taki audyt nie byłby obowiązkowy, a jedną z korzyści dla podwójnie badanych firm byłoby wydłużenie do dziesięciu lat okresu rotacji biegłego rewidenta w firmie. Projekt ustawy zakłada bowiem, że będzie on tylko pięcioletni.
Ostatecznie dyskusję odłożono, bo żaden z posłów nie złożył formalnej poprawki w tej sprawie. Kolejne posiedzenie podkomisji 21 lutego.
Cały tekst można przeczytać na stronie rp.pl

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl