Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:16, 24.06.2024 r.

Nowa aplikacja pomoże w badaniach

Już we wrześniu biegli rewidenci zyskają dostęp do Kompasu 2.0 - opracowanej na zlecenie PIBR aplikacji wspierającej prowadzenie badań zgodnie z MSB.

22 sierpnia 2018

Aplikacja Kompas 2.0 to wygodne połączenie funkcji, jakie spełnia „Przewodnik MSB - Procedury” oraz dostępna na stronie PIBR wyszukiwarka standardów. Za pomocą ponad sześćdziesięciu formularzy aplikacja prowadzi użytkownika przez kolejne etapy badania sprawozdania finansowego zgodnie z procedurami określonymi w MSB. Końcowym efektem będzie możliwość wygenerowania obszernej dokumentacji z badania; opinię biegły rewident wyda oczywiście sam. Warto bowiem pamiętać, że aplikacja jako narzędzie pomocnicze nie zastępuje wiedzy, doświadczenia i osądu zawodowego biegłego rewidenta. Kompas jest więc swego rodzaju menedżerem zadań związanych z prowadzeniem badania.

Kompas będzie funkcjonował jako aplikacja online, dostępna po zalogowaniu na profil firmy audytorskiej lub biegłego rewidenta. Nie będzie zatem wymagał instalowania dodatkowego oprogramowania, a pracę rozpoczętą na jednym komputerze będzie można bez przeszkód kontynuować na innym.

Prace nad aplikacją trwały od grudnia 2017 r. W tej chwili Kompas przeszedł już niemal wszystkie testy i we wrześniu zostanie udostępniony użytkownikom. Pierwszego dnia październikowej Dorocznej Konferencji Audytingu odbędzie się spotkanie poświęcone możliwościom i funkcjonalnościom aplikacji. Na fanpage’u PIBR na Facebooku oraz na stronie www będą też publikowane filmy instruktażowe, pokazujące kolejne etapy pracy z Kompasem.


Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl