Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 07:47, 16.07.2024 r.

To trudne czasy w biznesie. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek

Wnp.pl: Niepewność polityczna i gospodarcza sprawiają, że inwestorzy znacznie ostrożniej podchodzą do inwestycji. Uczestnicy panelu "Warunki inwestowania – debata przedsiębiorców" w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego udzielili wielu wskazówek, jak działać w trudnych czasach. Jednym z ekspertów był Krzysztof Burnos, prezes KRBR.

wnp.pl

20 maja 2017

Zdaniem Krzysztofa Burnosa stworzenie fundamentów pod inwestycję wymaga dobrego poznania własnej firmy. – Jeśli nie zinwentaryzujemy własnych zasobów, nie zbadamy "stanu zdrowia", to utkniemy w połowie drogi. Tak jak przy wchodzeniu na wysoką górę – mówił Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów w trakcie panelu "Warunki inwestowania – debata przedsiębiorców". Jego zdaniem przed każdą inwestycją należy poznać fakty, a nie opierać się na wyobrażeniach.

Krzysztof Burnos mówiąc o idealnych inwestycjach zwrócił też uwagę na rolę doradców. – Każdy wędrowca, który wybiera się w góry, musi, oprócz ekwipunku i świadomości o własnym stanie zdrowia, mieć "telefon do przyjaciela". To samo dotyczy inwestycji – mówił.

Z jego doświadczeń wynika bowiem, że często dochodzi do sytuacji, w których firmy bardzo dobrze startują, ale po krótkim okresie funkcjonowania muszą zniknąć. – Wystarczy często nie zadbać o odpowiednie zaplecze. Główną przyczyną jest brak nadzoru nad realizowaną inwestycją. Jest to szczególnie ważne, jeśli właściciel jest jednocześnie zarządcą – tłumaczył.

Pełna relacja z panelu dostępna na portalu wnp.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl