Polska Izba Biegłych Rewidentów partnerem XIV kongresu MBA w Krakowie

Kongres zorganizowała w maju Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. Tematem tegorocznej, czternastej edycji były „Lokalne zasoby biznesowe, a globalna działalność firm". Po raz pierwszy partnerem wydarzenia była Polska Izba Biegłych Rewidentów oraz Centrum Edukacji PIBR.

5 lipca 2018

Organizatorzy podkreślali, że Kraków staje się coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów zagranicznych. Kongres służył więc wymianie doświadczeń pomiędzy studentami i absolwentami kierunków MBA, a przedstawicielami międzynarodowych i polskich firm, które prowadzą biznes w Małopolsce. Część z nich to absolwenci krakowskiej uczelni. Szeroko dyskutowanym zagadnieniem było raportowanie danych niefinansowych, którego dotyczył panel „Pochwała autodiagnozy. Raportowanie zintegrowane jako narzędzie zarządzania”. Uczestniczyli w nim Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Olga Petelczyc, wiceprezes Instytutu Audytorów Wewnętrznych oraz Mirosław Czekaj, skarbnik miasta Warszawy. Prezes KRBR mówił o źródłach długoterminowej wartości firmy, wskazując na szereg czynników pozafinansowych. Olga Petelczyc pokazywała rolę audytu wewnętrznego w raportowaniu zintegrowanym. Z kolei Mirosław Czekaj zwracał uwagę, że raportowanie zintegrowane to odpowiedź miasta na potrzeby informacyjne samych mieszkańców.

Dyskusję moderowała Ewa Sowińska, zastępca prezesa Polskiej Rady Biegłych Rewidentów. Uczestnicy zgodzili się, z tezą, że współczesny menadżer musi rozwijać kompetencje do interpretowania treści ujętych w raportach zintegrowanych. Ewa Sowińska zwracała uwagę na kluczową rolę biegłych rewidentów w budowaniu świadomość tych, którzy dziś kierują lub przygotowują się do kierowania organizacjami, że otoczenie oczekuje od biznesu dodatkowej, pozafinansowej informacji. Jeśli biznes chce dobrze funkcjonować w ekosystemie jaki tworzą pracownicy, region, miasto, środowisko musi umieć czytać komunikaty z niego płynące. Nie odwrotnie. Rola biegłych rewidentów, jako tych, którzy dysponują umiejętnością opisania tego, co nie kojarzy się wyłącznie z liczbami, a wymaga jednakowej rzetelności jest trudna do przecenienia.

Więcej o kongresie: http://kongresmba.pl/

Relacja fotograficzna z kongresu: http://kongresmba.pl/galeria-zdjec-2018-r

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl