Konsultacje ws. elektronicznych sprawozdań finansowych

MF rozpoczyna konsultacje struktur logicznych e-sprawozdań finansowych.

17 lipca 2018

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęły I etap konsultacji w sprawie udostępnienia jednolitych struktur logicznych, które będą podstawą do  sprawozdań finansowych. W ramach konsultacji MF i KAS chcą uzyskać uzasadnione opinie dotyczące kompletności merytorycznej oraz spójności logicznej przedstawionego rozwiązania. Jak podkreśla resort, wszelkie uzasadnione uwagi będą pomocne.

Konsultacje podzielone będą na dwa etapy. W pierwszym (lipiec 2018 roku) przedstawione będą struktury logiczne sprawozdań finansowych, określone w załącznikach do ustawy o rachunkowości. W drugim (sierpień 2018 roku) zaprezentowane zostaną pozostałe struktury logiczne sprawozdań finansowych, w tym wynikające z rozporządzeń wykonawczych do ustawy o rachunkowości.

Wszyscy zainteresowani mogą swoje propozycje wraz z uzasadnieniem przesyłać do 23 lipca 2018 r. na adres konsultacje.sf@mf.gov.pl.

Projekty struktur logicznych można ściągnąć poprzez serwis ministerstwa.

Znajduje się tam także pełna treść zawiadomienia o rozpoczęciu konsultacji.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl