Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 04:35, 14.04.2024 r.

Nowe wydanie Przewodnika stosowania MSB

Dostępne jest już przygotowane przez IFAC czwarte wydanie „Przewodnika stosowania Międzynarodowych Standardów Badania w badaniu małych i średnich jednostek”.

3 sierpnia 2018

Małe i średnie firmy audytorskie  potrzebują praktycznego wsparcia przy wdrażaniu międzynarodowych standardów badania w obsłudze małych i średnich klientów. Według IFAC przewodnik pomaga efektywnie i proporcjonalnie stosować MSB w badaniu MŚP i jest przeznaczony do wykorzystania przez wszystkich praktyków.

Obecne wydanie zostało zaktualizowane w stosunku do ostatniej wersji z 2011 r., dzięki czemu uwzględnia zmiany, jakie od tego czasu nastąpiły w MSB w zasadach sprawozdawczości biegłego rewidenta z badania, uwzględniania przepisów prawa i regulacji, wykorzystania pracy audytorów wewnętrznych czy obowiązków biegłego rewidenta dotyczących innych informacji.

Tom I przewodnika obejmuje podstawowe pojęcia badania opartego na ocenie ryzyk. Tom II zawiera praktyczne wskazówki dotyczące przeprowadzania badania, w tym dwa studia przypadków: z badania MŚP i jednostki mikro.

***

PIBR planuje przetłumaczenie najnowszego wydania przewodnika IFAC na język polski. Z publikacją w wersji anglojęzycznej można zapoznać się na stronie IFAC lub w naszej e-Bibliotece.

Poprzednie wydanie z 2011 r. zostało przetłumaczone na język polski i jako „Przewodnik stosowania Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej w badaniu małych i średnich jednostek” dostępne jest w e-Bibliotece.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl