Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 23:52, 15.04.2024 r.

Biegli rewidenci mogą korzystać z polskiego przewodnika MSB

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów udostępniła przewodnik po stosowaniu Międzynarodowych Standardów Badania. Celem opracowania jest wsparcie biegłych rewidentów w badaniu sprawozdań finansowych według nowych standardów zawodowych, a także tworzenie nowej, dobre praktyki audytu – pisze portal podatki.abc.com.pl.

Podatki.abc.com.pl

13 lutego 2017

W artykule wypowiada się Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR. – Przygotowaliśmy zestaw procedur, których zastosowanie ułatwi biegłym rewidentom sprawne przejście przez proces badania. Zapewni przy tym, że wszystkie wymogi wynikające z nowych standardów zostaną spełnione.

Przypomina również, że materiał należy traktować jako ogólne wytyczne, a korzystanie z przewodnika nie zastąpi znajomości i stosowania standardów badania. Dodaje jednak: - Procedury napisaliśmy z myślą o biegłych rewidentach. Obejmują one główne zasady MSB. Chcemy zachęcić biegłego rewidenta do wyboru metody badania dostosowanej do uwarunkowań konkretnego zlecenia.

Cały tekst dostępny jest na portalu podatki.abc.com.pl - http://www.podatki.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/biegli-rewidenci-moga-korzystac-z-polskiego-przewodnika-msb

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl