Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 00:03, 1.12.2023 r.

Alert IAASB dotyczący późniejszych zdarzeń wynikających z Covid-19

KRBR udostępnia polską wersję językową alertu IAASB omawiającego kwestie dotyczące uwzględniania w badaniu sprawozdań finansowych późniejszych zdarzeń wynikających z wpływu COVID-19.

10 czerwca 2020

Niedawno informowaliśmy o opublikowaniu przez Radę Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (IAASB) nowych, opracowanych w języku angielskim, alertów dotyczących wpływu pandemii na badanie (więcej tutaj). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegłych rewidentów, którzy preferują materiały w języku polskim, publikujemy tłumaczenie pierwszego z trzech dotychczas wydanych alertów szczegółowych.

Celem opracowania IAASB jest wskazanie kluczowych obszarów, na których należy skoncentrować się wykonując procedury badania dotyczące późniejszych zdarzeń zgodnie z MSB 560 (standard ten został przyjęty jako KSB 560). Publikacja może pomóc także osobom sporządzającym sprawozdania finansowe, zarządzającym spółkami i użytkownikom sprawozdań finansowych w zrozumieniu odpowiedzialności biegłego rewidenta w odniesieniu do późniejszych zdarzeń.

Z treścią przetłumaczonego na język polski alertu można zapoznać się tutaj lub pobrać go z e-Biblioteki.

Kolejny, przetłumaczony na język polski, alert IAASB dotyczący badania kontynuacji działalności opublikujemy wkrótce.

Przypominamy także, że na stronie internetowej PANA zostało udostępnione opracowanie prezentujące skrót wszystkich trzech dotychczas opublikowanych przez IAASB alertów szczegółowych, pt. „Nowe komunikaty IAASB dotyczące audytu w okresie pandemii COVID-19”. Opracowanie jest opatrzone komentarzem PANA.

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl