Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 05:14, 1.12.2022 r.

Badanie w czasie COVID-19 - materiały z webinariów IFAC

IFAC udostępnił materiały związane z webinariami dotyczącymi badania w dobie COVID-19.

28 sierpnia 2020

Organizowane przez IFAC w lipcu webinaria dotyczące badania w dobie COVID-19 spotkały się z dużym zainteresowaniem, w tym osób z Polski.

Nie miałeś okazji wziąć w nich udziału? Nic nie szkodzi, IFAC na swojej stronie internetowej udostępnił związane z nimi materiały, opracowane w języku angielskim, które zawierają:

  • nagranie webinarium,
  • prezentowane slajdy oraz
  • podsumowanie najważniejszych wniosków.

Cykl składał się z 3 części (dla ułatwienia, podajemy linki, pod którymi można zapoznać się z udostępnionymi materiałami):

  1. planowanie badania – w tym nowe sposoby pracy, identyfikacja ryzyka i kontrole wewnętrzne, istotność, etyka i niezależność (materiały można pobrać tutaj);
  2. przeprowadzanie badania – w tym dowody badania, inwentaryzacja, dokumentacja z badania, szacunki księgowe, przegląd jakości zlecenia (materiały można pobrać tutaj),
  3. sprawozdawczość biegłego rewidenta i spojrzenie w przyszłość – w tym kontynuacja działalności, sprawozdanie z badania (materiały można pobrać tutaj).

Przy okazji przypominamy również o Alertach IAASB związanych z badaniem w środowisku COVID-19, które po przetłumaczeniu udostępniliśmy w e-Bibliotece.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl