Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 13:30, 27.11.2022 r.

Zdefiniowanie zawodu księgowego - badanie opinii przedsiębiorców

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w krótkiej, anonimowej ankiecie.

6 sierpnia 2021

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) od wielu lat podkreśla konieczność zdefiniowania zawodu księgowego. Coraz szybciej zwiększa się zakres obowiązków księgowych, w tym biur rachunkowych, przy jednoczesnym braku jasno zdefiniowanych ich uprawnień. Dlatego SKwP zainicjowało działania, dzięki którym ma nadzieję, że uda się zdefiniować zawód księgowego. Jednym z nich jest zebranie opinii przedsiębiorców, będących głównymi interesariuszami usług księgowych.

Do kogo jest adresowana ankieta?
Do biznesu, właścicieli i kadry zarządzającej podmiotów gospodarczych, a także do wszystkich innych osób współpracujących z księgowymi i z biurami rachunkowymi. W imieniu SKwP prosimy, aby ankiety nie wypełniali księgowi ani właściciele czy pracownicy biur rachunkowych.

Jak jest zbudowana ankieta?
W pierwszej części znajdują się pytania o ryzyko funkcjonowania biznesu bez księgowych, o problemy związane z odejściem księgowego/zmianą biura rachunkowego. Druga część dotyczy zdefiniowania zawodu księgowego i sposobów jego uregulowania. Trzecia część, w zależności od wybranej przez Respondenta opcji, zawiera pytania dotyczące współpracy z księgowym (pracownikiem) albo z biurem rachunkowym. Zakończeniem ankiety jest krótka metryczka, której wypełnienie umożliwi analizę odpowiedzi.

W jaki sposób zostaną wykorzystanie wyniki ankiet?
Wyniki ankiety, po ich opracowaniu, zostaną przekazane przez SKwP do Ministerstwa Finansów, prowadzącego obecnie prace nad zawodem księgowego. Raport z ankiet zostanie również udostępniony na stronie internetowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (www.skwp.pl)

Będziemy Państwu wdzięczni za rozpowszechnienie ankiety wśród klientów firm audytorskich oraz innych przedsiębiorców.

Ankieta będzie aktywna do 15 września 2021 r.

Link do ankiety dostępny jest tutaj.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl