„To wyjątkowy moment dla naszych zawodów” – biegli rewidenci na jubileuszu polskich księgowych

W Warszawie odbył się II Kongres Polskiej Rachunkowości, zorganizowany w ramach obchodów 110. rocznicy powstania Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W imieniu KIBR wystąpił na nim Krzysztof Burnos, prezes KRBR.

8 czerwca 2017

Głównym tematem Kongresu była wizja przyszłości zawodu w kontekście zmian technologicznych, coraz szerszego stosowania big data i zwiększających się oczekiwań co do doradczej roli księgowych. Franciszek Wala, prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, otwierając Kongres mówił o przesuwaniu się funkcji rachunkowości z ewidencyjnej i kontrolnej na informacyjną i ewolucji roli księgowego – od rachmistrza do analityka i doradcy biznesowego. Zauważył, że wobec dynamicznego rozwoju technologii, coraz większej złożoności biznesu i zmieniających się potrzeb interesariuszy potrzebna jest chwila refleksji, połączona z otwarciem na różne punkty widzenia.

Jednym z tych zewnętrznych sojuszników księgowych są z pewnością biegli rewidenci. Krzysztof Burnos podkreślał, że związane z technologiami wyzwania są w dużej mierze wspólne dla księgowych i wywodzących się z tej profesji biegłych rewidentów. Zwrócił uwagę, że zarówno dla SKwP, jak i KIBR fundamentalne stało się zadanie przygotowania przyszłych adeptów tych zawodów do nowych warunków, przede wszystkim poprzez wpływ na model edukacji zawodowej.

Prezes KRBR podziękował przy tym za dotychczasową współpracę obydwu organizacji na rzecz rozwoju dobrej praktyki księgowej oraz wysokiej jakości sprawozdawczości i zadeklarował jej kontynuację. Liczę, że wciąż będziemy wzajemnie inspirować się do twórczego rozwijania naszych profesji – zakończył.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce uhonorowało swoją siostrzaną organizację jubileuszową statuetką, którą w imieniu środowiska biegłych odebrała Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KIBR.

Fotorelacja

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl