Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:37, 26.11.2022 r.

Debaty IAASB o projekcie nowego standardu

Obejrzyj serię trzech debat IAASB LinkedIn Live na temat projektu nowego standardu do badania mniej złożonych jednostek.

24 września 2021

Rada Międzynarodowych Standardów Badania i Usług Atestacyjnych (IAASB) niedawno opublikowała projekt nowego, odrębnego standardu dotyczącego badania sprawozdań finansowych mniej złożonych jednostek (ang. Less Complex Entities, LCE) - informowaliśmy o tym w aktualności pt. „Projekt nowego standardu IAASB”.

Zapraszamy do obejrzenia serii trzech debat IAASB LinkedIn Live na temat projektu tego nowego standardu.

Debaty, w j. angielskim, będą transmitowane na żywo poprzez LinkedIn w terminach:

  1. 28.09.2021 r. g. 14.00 - Podczas pierwszej debaty pt. „Co sprawia, że projekt IAASB jest tak ważny?” uczestnicy opowiedzą o procesie dochodzenia do zaproponowanego nowego standardu, o kluczowych jego zasadach, porównają standard do istniejącego pakietu Międzynarodowych Standardów Badania (MSB) i wyjaśnią, dlaczego jest on ważny dla interesariuszy.
  2. 20.10.2021 r. g. 14.00 - Podczas drugiej debaty uczestnicy wyjaśnią do jakich jednostek może być zastosowany proponowany standard, kto podejmuje decyzje dotyczące zastosowania standardu oraz w jaki sposób te decyzje są podejmowane.
  3. 17.11.2021 r. g. 14.00 - Podczas trzeciej i ostatniej transmisji uczestnicy przedstawią, co proponowany nowy standard oznacza dla firm audytorskich i biegłych rewidentów, jakie są korzyści z jego stosowania, co firmy audytorskie i zespoły wykonujące badanie muszą wziąć pod uwagę podejmując decyzje, a także jaki jest potencjalny wpływ na małe i średnie praktyki.

Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajduje się na stronie internetowej IAASB (tutaj).

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl