Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 11:48, 24.07.2024 r.

Nowe usługi w e-Urzędzie Skarbowym

W e-Urzędzie Skarbowym pojawiły się kolejne funkcjonalności ułatwiające podatnikom korespondencję z organami podatkowymi oraz składanie wniosków o wydanie niektórych zaświadczeń.

11 lipca 2022

Ministerstwo Finansów poinformowało, że e-Urząd Skarbowy uzyskał nowe funkcjonalności. Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego mogą teraz odbierać korespondencję urzędową z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na swoim koncie w serwisie (warunkiem korzystania z tej usługi jest udzielenie zgody na taką formę komunikacji). Dodatkowo poprzez e-Urząd Skarbowy można złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach, a już wkrótce także o niezaleganiu w podatkach. Zaświadczenie takie będzie wystawiane jako dokument elektroniczny i doręczane na konto podatnika w e-US.

Jak podaje resort finansów, w e-Urzędzie Skarbowym udostępnione zostały:

  • zaświadczenia o wysokości przychodu, dochodu, podatku należnego oraz składek na ubezpieczenia wykazane w PIT (ZAS-DFU);
  • zaświadczenia o wysokości dochodu podatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych (ZAS-DF);

Ministerstwo zapowiada także, że zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości (ZAS-W) pojawią się w serwisie za kilkanaście dni.

Szczegółowe informacje nt. nowych funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów: https://www.gov.pl/web/finanse/nowe-uslugi-w-e-urzedzie-skarbowym

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl