Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:37, 24.05.2024 r.

Materiały towarzyszące projektowi ISSA 5000

Udostępniamy przetłumaczone na j. polski materiały IAASB towarzyszące projektowi ISSA 5000.

27 września 2023

O trwających konsultacjach w sprawie projektu nowego Międzynarodowego Standardu Atestacji Zrównoważonego Rozwoju 5000, Ogólne wymogi dotyczące usług atestacyjnych w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz proponowanych zmian dostosowawczych i wynikających z nowelizacji do innych standardów IAASB informowaliśmy tutaj. Przypominamy, że uwagi do projektu należy zgłaszać bezpośrednio do IAASB – poprzez dedykowany link – w terminie do 1 grudnia 2023 r.

Ponadto IAASB opracował materiały, które przybliżają ISSA 5000 i ułatwiają jego lepsze zrozumienie. Materiały te zostały przetłumaczone przez PIBR i można je pobrać kolejno: Uzasadnienie (Memorandum wyjaśniające) – tutaj; Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – tutaj oraz Ankieta (dla tych, którzy chcą przekazać uwagi na poziomie bardziej ogólnym niż zawartym w szablonie odpowiedzi IAASB) – tutaj. Wyjaśniamy, że są to tłumaczenia robocze, bez merytorycznej weryfikacji PIBR.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że Krajowa Rada Biegłych Rewidentów planuje włączyć się w instytucjonalne konsultacje projektu ISSA 5000. Chętnych do podzielenia się spostrzeżeniami i komentarzami prosimy o kierowanie uwag do 18 października 2023 r. do biura PIBR, na adres: konsultacje.projektow.standardow@pibr.org.pl.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl