Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:21, 14.06.2024 r.

Panel dyskusyjny XXIV DKA: Zmiany w Kodeksie Etyki

Ostatnie zmiany w Kodeksie Etyki, korekty PANA do Kodeksu, stanowisko PIBR, rola ustawy w świetle Kodeksu Etyki, systemowe problemy etyczne – będą tematem panelu dyskusyjnego „Zmiany w Kodeksie Etyki”, który odbędzie się podczas XXIV Dorocznej Konferencji Audytingu.

28 września 2023

Rok 2023 to rok dużych zmian w Kodeksie Etyki, wynikających z dwóch faktów: wejścia w życie nowych  standardów (w tym  standardów zarządzania jakością firmy audytorskiej) oraz tzw. polonizacji, czyli uwzględnienia kluczowych aspektów regulacji i przepisów przy zastosowaniu rozwiązań kodeksu.

Wprowadzenie nowych standardów zarządzania jakością firmy audytorskiej spowodowało konieczność dostosowania tekstu Kodeksu Etyki, z uwzględnieniem stosownych zmian, w zakresie funkcjonowania systemu zarządzania jakością, kontroli jakości innych elementów systemu. Wymagało to stworzenia nowych definicji, pojęć czy wymogów zgodnych z pozostałymi wchodzącymi w życie standardami.

Natomiast polonizacja to proces wskazania, jak regulacje Kodeksu Etyki odnoszą się do regulacji krajowych, w tym ustawy o biegłych rewidentach. Wśród najważniejszych tematów wymienić można: rotacja kluczowego biegłego rewidenta w przypadku badania sprawozdań nie-JZP, definicje zespołu, partnera, kluczowego biegłego rewidenta, samych JZP oraz inne, takie jak brak możliwości prowadzenia ksiąg rachunkowych w określonych przypadkach.

Gospodarzem panelu będzie Piotr Witek (członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów), a udział wezmą przedstawiciele samorządu biegłych rewidentów, firm audytorskich oraz środowiska inwestorów.

Zachęcamy do rejestracji na XXIV DKA i do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji na stronie www.dka.pibr.org.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl