Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:57, 21.07.2024 r.

Biegły rewident i sztuczna inteligencja

Prezes KRBR wziął udział w konferencji "Biegły rewident i sztuczna inteligencja", zorganizowanej przez RO PIBR w Warszawie.

19 czerwca 2024

13 czerwca 2024 r. odbyła się zorganizowana przez Regionalny Oddział PIBR w Warszawie konferencja pt.  "Biegły rewident i sztuczna inteligencja". Najważniejszymi punktami wydarzenia był wykład prof. Aleksandry Przegalińskiej, badaczki AI z Akademii Leona Koźmińskiego, oraz panel „Sztuczna inteligencja w pracy biegłego rewidenta”. Nie zabrakło też inspirowanych AI występów artystycznych. Konferencja była okazją do zgłębienia najnowszych trendów, innowacji i wyzwań związanych z sztuczną inteligencją stojących przed samorządem i biegłymi rewidentami.

W swoim wystąpieniu na otwarciu konferencji Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Kamil Jesionowski podkreślił, że:

„Nie ulega wątpliwości, że dzięki cyfryzacji szereg procesów ulegnie automatyzacji i przyspieszeniu. W pierwszej kolejności automatyzacji podlegać będzie analiza danych. Ocena okoliczności, przykłady rozwiązań - te aspekty pracy biegłego także będą łatwiejsze przy użyciu AI.

Mimo zaawansowania technologii, nadal potrzebny jest nadzór ludzki, aby interpretować wyniki analizy AI i podejmować ostateczne decyzje. Musimy jednak pamiętać, że za wnioski z analiz, ocenę działań lub sprawozdań odpowiedzialność ponosi człowiek, a w przypadku usług atestacyjnych jest to biegły rewident. To biegły decyduje o zastosowaniu danej procedury, danej technologii, a na końcu wydaje opinię.

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej Oddziału.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl