Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 20:43, 5.07.2022 r.

KIBR obecny w europejskiej debacie o przyszłości audytu

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów mocno zaznaczyła swoją obecność w debacie o przyszłości europejskiego audytu. Krzysztof Burnos, prezes KRBR, wygłosił przemówienia na spotkaniach Izb – Bułgarskiej i Litewskiej. Był także obecny na zgromadzeniu członków Federacji Europejskich Księgowych.

13 stycznia 2017

Przedstawiciele KIBR stanowią ważny głos w dyskusji o przyszłości europejskiego audytu. Prezes Krzysztof Burnos w dniu 28 listopada 2016 r. na zaproszenie bułgarskiego instytutu wziął udział w konferencji Instytutu Dyplomowanych Biegłych Rewidentów Bułgarii. Okazją do spotkania była dwudziesta rocznica powołania samorządu oraz osiemdziesięciopięciolecie istnienia niezależnego audytu finansowego w tym kraju.

Krzysztof Burnos, prezes KRBR, wygłosił przemówienie na spotkaniu w Sofii

W dniach 8-10 grudnia 2016 r. swoje dwudziestolecie obchodziła z kolei Litewska Izba Biegłych Rewidentów. W litewskiej konferencji udział wzięli Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR oraz Krzysztof Burnos. W trakcie spotkania prezes polskiego samorządu wygłosił przemówienie m.in. na temat funkcjonowania polskiej Izby oraz struktury rodzimego rynku usług audytorskich. Wskazał także na wyzwania dla środowiska biegłych rewidentów i możliwe kierunki rozwoju zawodu – także w kontekście prac nad wdrożeniem unijnej reformy rynku audytu. – Okazuje się, że nasze kraje zmagają się z podobnymi wyzwaniami. A więc reforma audytu oraz spadające ceny za nasze usługi przy rosnących wymaganiach wobec audytorów – mówił po spotkaniach Krzysztof Burnos i dodał, że takie konferencje to okazja nie tylko do umacniania sojuszy międzynarodowych, ale także zorientowania się, w jakim kierunku zmierza Unia we wdrażaniu reformy rynku audytu. Okazuje się, że i Litwa i Bułgaria nie tylko zdecydowały się na wprowadzenie badania wspólnego, ale także na jego dodatkową promocję w postaci wydłużenia okresu rotacji. – W Polsce także postulujemy wprowadzenie takich zachęt dla promowania badania wspólnego, liczymy na to, że ustawodawca zwróci uwagę na takie tendencje w wielu europejskich krajach – dodał prezes KIBR.

W Wilnie samorząd reprezentowali Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR i Krzysztof Burnos, prezes KRBR

KIBR na 30. rocznicy istnienia Accountancy Europe

Także w grudniu 2016 r. przedstawiciele Krajowej Izby Biegłych Rewidentów wzięli udział w obchodach trzydziestej rocznicy istnienia Federacji Europejskich Księgowych. Od 7 grudnia 2016 r. organizacja zmienia nazwę na Accountancy Europe (zmieniła się także jej identyfikacja wizualna). Spotkanie było okazją do rozmowy o wyzwaniach dla profesji księgowych w Europie. A tymi wydają się być przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności zawodu wśród studentów, a także promowanie innych usług zawodowych niż audyt. – Dostrzegamy te wyzwania także w polskim środowisku biegłych rewidentów, dla samorządu jest to priorytet na najbliższe lata – podsumował Krzysztof Burnos.

W trakcie zjazdu FEE organizacja ogłosiła nową nazwę i identyfikację wizualną

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl