Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:25, 24.05.2024 r.

Biegły rewident – Twój nowy doradca w rozwoju biznesu

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów rozpoczęła kampanię „Biegły rewident – Twój nowy doradca w rozwoju biznesu”. Powstał już film promujący profesję oraz ulotki prezentujące usługi biegłego rewidenta.

2 listopada 2016

Biegli rewidenci w Polsce i za granicą zaczynają przyglądać się profesji z punktu widzenia wartości dodanej, którą mogą wnieść na rynek kapitałowy i do biznesu. Jak zatem będzie ewoluował rynek audytu i rola biegłego rewidenta? – Biegły rewident to doradca z wszechstronną wiedzą o księgowości, rachunkowości, podatkach i regulacjach prawnych obowiązujących przedsiębiorstwa. Dbamy o standardy pracy, znamy większość błędów popełnianych przez przedsiębiorców, doskonale identyfikujemy ryzyka związane z branżą – wylicza Krzysztof Burnos, prezes KRBR i dodaje, że audytorzy powinni częściej mówić o sobie jako o doradcach.

Dlatego Krajowa Izba Biegłych Rewidentów rozpoczęła kampanię „Biegły rewident – Twój nowy doradca w rozwoju biznesu”, której celem jest promocja usług biegłego rewidenta. – Chcemy budować świadomość przedsiębiorców, że biegły to nie tylko audytor, ale też doradca, który może wspierać firmę w dostępie do kapitału, doradztwie podatkowym, przygotowaniu sprawozdania czy przeglądzie rachunkowości – mówi Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR. Na zlecenie Izby powstał już krótki firm promujący zawód biegłego rewidenta. – Skupiamy się na tym, co oprócz audytu biegły może zaproponować przedsiębiorcy – mówi Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR, i wyjaśnia, że film będzie emitowany przy okazji wydarzeń, którym patronuje KIBR. – Film już pokazaliśmy uczestnikom Europejskiego Kongresu Małych i średnich Przedsiębiorstw w Katowicach – dodaje Misterska-Dragan. Ale, jak zaznacza Krzysztof Burnos, film jest dostępny dla wszystkich biegłych rewidentów, firm audytorskich i regionalnych oddziałów. – Zachęcamy do wykorzystywania filmu np. podczas rozmów z klientami i na firmowych stronach internetowych.

KIBR wydał także trzy broszury promujące usługi biegłych rewidentów. – Do tej pory powstały ulotki dotyczące usługi przeglądu, doradztwa podatkowego oraz sporządzania sprawozdań finansowych – wyjaśnia Ewa Sowińska  i dodaje, że już powstają kolejne ulotki. Jak podkreśla prezes Burnos, to potrzebne, bo samorząd jest coraz bardziej aktywny w kontaktach zewnętrznych, jego przedstawiciele biorą udział w wielu konferencjach gospodarczych, podczas których warto prezentować materiały promujące pracę biegłych rewidentów.

Ulotka o usłudze przeglądu

Ulotka o doradztwie podatkowym

Ulotka o przygotowaniu sprawozdania finansowego

Przypominamy, że biegli rewidenci mogą skorzystać z oferty kursów z innych usług biegłego rewidenta organizowanych w Centrum Edukacji KIBR.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl