Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 02:08, 1.08.2021 r.

Edukacja: przedmiot obowiązkowy - kolejna konferencja z cyklu „Firma-Idea”

26 października w warszawskim Hotelu Sobieski odbędzie kolejna już konferencja z cyklu „Firma-Idea”. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie kwestii kluczowej dla długofalowego rozwoju: edukacji. Dwoje ekonomistów (prof. Jerzy Hausner z UE w Krakowie, prof. Elżbieta Mączyńska z SGH), socjolog (prof. Tomasz Szlendak z UMK) i mentor (Robert Krool) zastanawiać się będą, jaki model edukacji można uznać za faktycznie przyszłościowy.

9 października 2017

- Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniem edukacji. Nie tylko biegłych rewidentów, ale też przedstawicieli firm dbających o kształcenie swoich pracowników, firm, które same organizują szkolenia, przedstawicieli uczelni, ale też rodziców, którzy chcą lepiej zrozumieć realia rynku pracy, w jakich funkcjonować będą ich dzieci – mówi Ewa Sowińska, zastępca prezesa PIBR.

- Już dziś kierunek studiów nie determinuje kariery zawodowej, edukacja uczelniana nie będzie podstawą aktywności na całe życie. To już nie działa, o czym przekonujemy podczas seminariów organizowanych w ramach Open Eyes Economy Summit - dodaje Ewa Sowińska.

Dorosły człowiek musi być gotowy na ciągłe dokształcanie, zdobywanie nowych umiejętności, powinien być elastyczny i nie bać się zmian. A biznes potrzebuje „uniwersytetu-idei”, będącego naturalnym dopełnieniem koncepcji „firmy-idei” - o tym między innymi mówić będzie prof. Jerzy Hausner z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Tego, że kapitał przedsiębiorstwa w XXI wieku stanowią przede wszystkim utalentowani ludzie, dowiedzie prof. Elżbieta Mączyńska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Najlepiej widać to przy sprzedaży przedsiębiorstwa, kiedy wartość transakcji nie zależy od wyceny bilansowej, ale od posiadanych przez firmę wartości niematerialnych, w tym kapitału ludzkiego.

O tym, jak pracodawcy, pracownicy i uczelnie mogą przygotować się do nowej rzeczywistości, opowie prof. Tomasz Szlendak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwróci on uwagę na konieczność zapewnienia młodym, utalentowanym pracownikom optymalnych warunków rozwoju. W tym celu należy poznać ich potrzeby i oczekiwania względem miejsca pracy, a te są zupełnie inne od tych aktualnych jeszcze w pokoleniu ich rodziców.

Z kolei o kompetencjach XXI wieku opowie Robert Krool, doświadczony mentor, mówca przedsiębiorca. Podkreśli on rolę wyróżników osobistych, takich jak inicjatywa, wytrwałość, adaptacja, przywództwo, ciekawość oraz świadomość kulturowo-społeczna, poprzez które buduje się swoją przewagę.

O praktycznym wykorzystaniu wiedzy przekazanej przez prelegentów podyskutują przedstawiciele biznesu i nauki. Panelistami konferencji „Edukacja: przedmiot obowiązkowy” zostali” prof. Marek Wierzbowski (radca prawny, nauczyciel akademicki), Anna Grosiak (dyrektor ds. rozwoju biznesu w Siemens Sp. z o.o.), Leszek Zieliński (prezes Jobman Group Sp. z o.o.), Paweł Tyszer (dyrektor Centrum Edukacji PIBR) oraz dr Barbara Stepnowska (dyrektor studiów MBA Politechniki Gdańskiej).

Warszawska konferencja stanowi kontynuację poprzednich spotkań z cyklu „Firma-Idea” zorganizowanych przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów - w Gdańsku (22 marca br. „Firma Idea. Realne wyzwania, niematerialne wartości”) oraz w Bydgoszczy (19 września br. „Wartości niematerialne w rozwoju firmy”).

- Chcemy łączyć środowiska biznesu i nauki, by pomóc rozwinąć się społeczeństwu innowacyjnemu. W szerszej zaś perspektywie, zgodnie z misją PIBR, budujemy w ten sposób bezpieczeństwo obrotu gospodarczego w Polsce - mówi Ewa Sowińska – Serdecznie zapraszamy na konferencję!

26 października (czwartek), godz. 10-15, Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1, Warszawa.
WSTĘP BEZPŁATNY. Rejestracja: www.pibr-konferencja-edukacja.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl