Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 12:36, 29.11.2023 r.

Centrum Edukacji PIBR z mocnym startem w 2018

Podczas trzeciej już konferencji z cyklu „Jaka edukacja przyszłości?” Centrum Edukacji PIBR i Komisja ds. szkoleń podsumowały rok 2017 i zaprezentowały plany na kolejne lata.

6 marca 2018

Regina Frąckowiak oraz Monika Matyszewska, członkinie Komisji ds. szkoleń rozpoczęły konferencję od kilku robiących wrażenie statystyk. W 2017 r. zorganizowano o 30% więcej szkoleń stacjonarnych niż w 2016 r., było też o 25% więcej uczestników e-szkoleń. Choć w 2017 r. pod względem liczby uczestników bezkonkurencyjne były SKwP Warszawa, RO Poznań i RO Warszawa, CE PIBR okazało się podmiotem, który zorganizował najwięcej szkoleń.

Bardzo pozytywnym wskaźnikiem rosnącej jakości szkoleń była średnia liczba uczestników, która spadła z 30 w 2016 r. do 24 w 2017 r. Ważniejsze jeszcze, że tylko w trzech przypadkach przekroczono liczebność grupy – w 2016 r. było takich szkoleń 111.

Najpopularniejszymi tematami ODZ były „Aktualizacja wiedzy z zakresu prawa podatkowego”, „Aktualizacja krajowego i międzynarodowego prawa bilansowego” oraz pierwsza część szkolenia „Stosowanie MSB w praktyce”. Tematy przygotowane na rok 2019 przedstawiła Ewa Sowińska, wiceprezes PIBR i przewodnicząca komisji ds. szkoleń.

Ewa Sowińska zapoznała także uczestników z najważniejszymi zmianami w regulacji, przede wszystkim nowym rozporządzeniem MF w sprawie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów (pisaliśmy o tym w Aktualnościach). Paweł Tyszer, dyrektor CE PIBR, przedstawili także plany wydawnicze – dostępne na dniach czwarte wydanie „Informatora komisji ds. szkoleń” i nowe materiały szkoleniowe – omówił zmiany w wytycznych szkoleniowych oraz zaprezentował nowe narzędzia do e-raportowania w zakresie szkoleń i samokształcenia. O tej inicjatywie napiszemy obszerniej już wkrótce. Spotkanie zamknęła przewodnicząca komisji ds. szkoleń, przestawiając dotychczasowe osiągnięcie grupy ds. MSE8.

Pełny tekst prezentacji CE PIBR dostępny jest w formacie PDF.

Fotorelacja

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl