Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 06:09, 27.01.2022 r.

W CEK odbędzie się szkolenie na temat negocjacji cen

Już w czwartek, 27 kwietnia 2017 roku, w Centrum Edukacji KIBR odbędzie się szkolenie poświęcone negocjacjom cenowym. Jest to pierwszy tego typu kurs, który zainicjowało CEK, komisja ds. szkoleń oraz komisja ds. etyki.

4 kwietnia 2017

Kurs poświęcony tematowi negocjacji wynagrodzenia za usługi audytorskie ma wyposażyć biegłych rewidentów w odpowiednie narzędzia, dzięki którym będą wiedzieli, jak powinni podchodzić do negocjacji cenowych w codziennej praktyce zawodowej. – Decyzję o uruchomieniu szkolenia podjęliśmy po publikacji przez Komisję ds. etyki dokumentu dotyczącego ustalania wysokości cen usług audytorskich. Uznaliśmy, że przedstawicielom naszego środowiska przyda się także praktyczne spojrzenie na ten temat –wyjaśnia Paweł Tyszer, dyrektor Centrum Edukacji KIBR.

– Kodeks etyki IFAC wskazuje, że wynagrodzenie za usługi świadczone przez biegłych rewidentów mogą być zróżnicowane. Zwraca jednak uwagę, że zbyt niski poziom wynagrodzeń może stwarzać zagrożenia dla postępowania zgodnie z zasadami określonymi przez Kodeks – dodaje Henryk Dąbrowski, członek KRBR i przewodniczący Komisji ds. etyki. Jego zdaniem problematykę negocjacji cenowych należy rozpatrywać w dwóch kategoriach: poziomu ceny za usługę oraz zagrożeń dla biegłego rewidenta i jego klienta, wynikających z powodu zaniżenia ceny. Tego właśnie nauczą się uczestnicy kursu. – Dowiedzą się, jak wynegocjować cenę, która odpowiada czasochłonności i pracochłonności zlecenia. Usłyszą, jak sprawić by klient zrozumiał, że płaci przede wszystkim za jakość. A więc nauczą się prowadzić negocjację i uzasadnić wysokość wynagrodzenia – mówi Paweł Tyszer i dodaje, że omówione zostaną także sytuacje trudne w relacjach z potencjalnymi klientami przy okazji negocjowania ceny. 

– Negocjując wynagrodzenie za badanie sprawozdania finansowego lub inną usługę, biegły powinien dążyć, by jego wysokość odzwierciedlała wszystkie czynniki na nie wpływające. Mowa tu m.in. o złożoności usługi, wymaganych kompetencjach zespołu, oszacowaniu pracochłonności zlecenia czy szacunku ryzyka i kosztów – bezpośrednich i pośrednich – dodaje Henryk Dąbrowski.

Pierwsze szkolenie w sprawie negocjacji

To pierwsze szkolenie organizowane przez Centrum Edukacji KIBR, które podejmuje temat negocjacji cen za usługi biegłych rewidentów. Organizatorzy zapewniają jednak, że będą kolejne. – Szkolenie poprowadzi dr Aneta Chybicka, psycholog, dyrektor w firmie szkoleniowo-doradczej Instytut Miasta, coach z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem – zapowiada Paweł Tyszer.

Szkolenie odbędzie się 27 kwietnia 2017 roku w Centrum Edukacji KIBR. Więcej szczegółów na stronie ce.kibr.org.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl